Restart komputera co pare dni?

Problem polega na tym że komputer znajomego co pewien czas robi restarty (srednio co 4 dni). Po tym wydaje się że wszystko wraca do normy ale okazuje się że znikają pliki ściągane w chwili restartu, pojawiają się błędy np. nie można kopiować i wklejać, znika notatnik. Nie jest to raczej virus, komputer był skanowany Nortonem i Mksem on line. System operacyjny Windows XP sp1. wszystkie łatki z Windows uptade są ściągnięte.

Do wymiany dysk twardy lub pamięci RAM… Teraz tylko kwestia, które wadliwe, a może i oba nawet… :frowning:

jak dlamnie to zasilacz, duże obciążenie ściąganie i niewyrabia i restart! obadałbym jeszcze stan procka, jakie temp :slight_smile:

Komputer jest nowy ma trzy miesiące. Temperatura jest ok 52st. :smiley:

Coś mi się wydaje że jak już to może być ewentualnie ram. Ale dlaczego komputer chodzi normalnie przez tyle czasu. Nie powinno to być częściej ??

Jaki to procesor? jak na AMD to już trochę dużo :?

Procesor Althron Xp 2500 Nie jest to dużo.

:shock: Bym powiedział odwrotnie… Jak na INTEL to dużo… :?

PS. Może się wywalać nawet raz na miesiąc i może to być wina RAMU… :idea: Najprościej sprawdzisz to ‘zapuszczając’ jakiś gruntowny test.

A komp kolegi jest podłączony do sieci?

Takie cuda mogę się dziać nie tylko z winy sprzetu

a antywiry są zawodne.

Radzę sprawdzić nie tylko antywirami, pozatym udać się na :

http://wiruszone.net/forum/

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … owforum=38

zapuść se Prime95 :smiley:

Przestawię może ważniejsze komponenty komputera:

Płyta Główna:MSI K7N2 Delta-l

Procesor: Althron XP 2500 FSB 333mhz

Dysk twardy: Maxtor 120Gb Ata-133 (7200) Cache 8 MB

Pamięć: 512mb Twinmos

Grafika: Landek Winfast GForce FX5700 256MB TV-out

Jest podłączony do sieci! !!

Problem polega też na tym że znajomy sam sobie nie poradzi a mieszkamy daleko od siebie, więc chce zdobyć jak najwięcej informacji zanim się do niego udam. :smiley:

I brakuje tu czegoś takiego jak zasilacz :?: jak ma Codegena lub pochodne to po balu :slight_smile:

Głupoty gadasz :stuck_out_tongue:

No ma CODEGEN 6074-CA 300W a w czym problem?? :?

w tym ze to najgorsze zasiłki :!: i pzreważnei lądują w nieodpowiednich zestawach:!:

300W na naklejce to rzeczywiste ~165W :!: ten zasilacz moze miec te 300W raz na 1h, albo 5 minut :lol:

zapodaj Prime95, jak komp się zwiesi lub zrestartuje ew. wyświetli “error” to napewno siada zasilacz!

sam takiego posiadam i już niewyrabia na moim kompie:

Tualatin 1200@1490 1,6V, MX400, hdd 40GB, 1cdr itp!

mozesz jeśli masz jechać do tego znajomego wziąść swój hdd i z 2cd-romy, podepnij wszystko do kupy i obadaj stabilność :slight_smile:

No chyba twoja teoria padła. Nie zawiesił nie zrestartował i nie było erroru. :?

noto szukajmy dalej

komp restartuje sie co 4 dni, ale odrazu czy po kilkunastu godzianch pracy?

umnie keidyś komp nieregularnie sie restartował i powodem była listwa zasilająca, wysrczyło nią szarpnąc i komp odrazu resart :confused:

To zależy restartuje się jak mu przyjdzie ochota czasami pare minut po włączeniu a i po paru godzinach pracy. A przerwy są też różne ostatnio w Sobotę i dzisiaj. Komputer kolega włączył o 16 a przed 18 restart. :?

dziwna sprawa :?

zakładam ze komp raczej niebył podkręcany :?

niewiem czemu, ale nonstop zdaje mi sie ze to zasiłka :expressionless: co do ramu to jakoś wątpie :expressionless: a hdd zdaje mi sie dobry :slight_smile: ale to moja opinia :slight_smile:

a jak testował prime to odchylenia napięć były duże i temp. jaka uzyskał?

w budzie ma jeszcze jakiś przewiew ?? dodatkowe wentylki?

proponowąłbym odpiecie na jakis czas cd-romu i wszystkiego co zbedne a obiąża zasilacz, wentyle, diody , neony i inne duperelki! i zaobaczymy czy komp sie dalej bedzie tak zachowywał :wink:

Komputer jest nowy na gwarancji. Nie ma potrzeby go podkręcać. :smiley: Jak pisałem prędzej nie mam dostępu teraz do tego kompa i nie kazałem kumplowi sprawdzać temperatury. Kazałem mu włączyć test i czekać aż skączy. Wentylki ma na bocznej ściance. Poodpinanie wszystkiego co napisałeś na parę dni jest niestety niemożliwe. :smiley:

hmmm opcje mi sie wyczerpały :?

Jak wrócisz od niego to daj znać co było nietak :slight_smile:

WG. mnie to napewno usterka techniczna bo z programową taką sie jeszcze nie zetknąłem :?