Restart komputera co pare dni?

(lazikar) #1

Problem polega na tym że komputer znajomego co pewien czas robi restarty (srednio co 4 dni). Po tym wydaje się że wszystko wraca do normy ale okazuje się że znikają pliki ściągane w chwili restartu, pojawiają się błędy np. nie można kopiować i wklejać, znika notatnik. Nie jest to raczej virus, komputer był skanowany Nortonem i Mksem on line. System operacyjny Windows XP sp1. wszystkie łatki z Windows uptade są ściągnięte.

(system) #2

Do wymiany dysk twardy lub pamięci RAM... Teraz tylko kwestia, które wadliwe, a może i oba nawet... :frowning:

(:: MARIO ::) #3

jak dlamnie to zasilacz, duże obciążenie ściąganie i niewyrabia i restart! obadałbym jeszcze stan procka, jakie temp :slight_smile:

(lazikar) #4

Komputer jest nowy ma trzy miesiące. Temperatura jest ok 52st. :smiley:

Coś mi się wydaje że jak już to może być ewentualnie ram. Ale dlaczego komputer chodzi normalnie przez tyle czasu. Nie powinno to być częściej ??

(system) #5

Jaki to procesor? jak na AMD to już trochę dużo :?

(lazikar) #6

Procesor Althron Xp 2500 Nie jest to dużo.

(system) #7

:shock: Bym powiedział odwrotnie... Jak na INTEL to dużo... :?

PS. Może się wywalać nawet raz na miesiąc i może to być wina RAMU... :idea: Najprościej sprawdzisz to 'zapuszczając' jakiś gruntowny test.

(Adarek) #8

A komp kolegi jest podłączony do sieci?

Takie cuda mogę się dziać nie tylko z winy sprzetu

a antywiry są zawodne.

Radzę sprawdzić nie tylko antywirami, pozatym udać się na :

http://wiruszone.net/forum/

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in ... owforum=38

(:: MARIO ::) #9

zapuść se Prime95 :smiley:

(lazikar) #10

Przestawię może ważniejsze komponenty komputera:

Płyta Główna:MSI K7N2 Delta-l

Procesor: Althron XP 2500 FSB 333mhz

Dysk twardy: Maxtor 120Gb Ata-133 (7200) Cache 8 MB

Pamięć: 512mb Twinmos

Grafika: Landek Winfast GForce FX5700 256MB TV-out

Jest podłączony do sieci! !!

Problem polega też na tym że znajomy sam sobie nie poradzi a mieszkamy daleko od siebie, więc chce zdobyć jak najwięcej informacji zanim się do niego udam. :smiley:

(:: MARIO ::) #11

I brakuje tu czegoś takiego jak zasilacz :?: jak ma Codegena lub pochodne to po balu :slight_smile:

(system) #12

Głupoty gadasz :stuck_out_tongue:

(lazikar) #13

No ma CODEGEN 6074-CA 300W a w czym problem?? :?

(:: MARIO ::) #14

w tym ze to najgorsze zasiłki :!: i pzreważnei lądują w nieodpowiednich zestawach:!:

300W na naklejce to rzeczywiste ~165W :!: ten zasilacz moze miec te 300W raz na 1h, albo 5 minut :lol:

zapodaj Prime95, jak komp się zwiesi lub zrestartuje ew. wyświetli "error" to napewno siada zasilacz!

sam takiego posiadam i już niewyrabia na moim kompie:

Tualatin 1200@1490 1,6V, MX400, hdd 40GB, 1cdr itp!

mozesz jeśli masz jechać do tego znajomego wziąść swój hdd i z 2cd-romy, podepnij wszystko do kupy i obadaj stabilność :slight_smile:

(lazikar) #15

No chyba twoja teoria padła. Nie zawiesił nie zrestartował i nie było erroru. :?

(:: MARIO ::) #16

noto szukajmy dalej

komp restartuje sie co 4 dni, ale odrazu czy po kilkunastu godzianch pracy?

umnie keidyś komp nieregularnie sie restartował i powodem była listwa zasilająca, wysrczyło nią szarpnąc i komp odrazu resart :confused:

(lazikar) #17

To zależy restartuje się jak mu przyjdzie ochota czasami pare minut po włączeniu a i po paru godzinach pracy. A przerwy są też różne ostatnio w Sobotę i dzisiaj. Komputer kolega włączył o 16 a przed 18 restart. :?

(:: MARIO ::) #18

dziwna sprawa :?

zakładam ze komp raczej niebył podkręcany :?

niewiem czemu, ale nonstop zdaje mi sie ze to zasiłka :expressionless: co do ramu to jakoś wątpie :expressionless: a hdd zdaje mi sie dobry :slight_smile: ale to moja opinia :slight_smile:

a jak testował prime to odchylenia napięć były duże i temp. jaka uzyskał?

w budzie ma jeszcze jakiś przewiew ?? dodatkowe wentylki?

proponowąłbym odpiecie na jakis czas cd-romu i wszystkiego co zbedne a obiąża zasilacz, wentyle, diody , neony i inne duperelki! i zaobaczymy czy komp sie dalej bedzie tak zachowywał :wink:

(lazikar) #19

Komputer jest nowy na gwarancji. Nie ma potrzeby go podkręcać. :smiley: Jak pisałem prędzej nie mam dostępu teraz do tego kompa i nie kazałem kumplowi sprawdzać temperatury. Kazałem mu włączyć test i czekać aż skączy. Wentylki ma na bocznej ściance. Poodpinanie wszystkiego co napisałeś na parę dni jest niestety niemożliwe. :smiley:

(:: MARIO ::) #20

hmmm opcje mi sie wyczerpały :?

Jak wrócisz od niego to daj znać co było nietak :slight_smile:

WG. mnie to napewno usterka techniczna bo z programową taką sie jeszcze nie zetknąłem :?