Restart komputera po wczytaniu systemu

Witam, mam od wczorajszego wieczoru problem z komputerem. Jak w temacie po załadowaniu się systemu komputer się resetuje. Dzieje się to w różnych momentach, czasem od razu po wyświetleniu konta użytkowniika, a czasem po używaniu przeglądarki przez 3 minuty. Chwilę przed resetem menadżer zadań pokazuje, że zużycie procesora wynosi 100% po czym ekran gaśnie i następuje reset. Podejrzewam, że jest to spowodowane wcześniejszą instalacją wirtualnej maszyny na moim komputerze(virtualbox), lecz po odinstalowaniu tego programu błąd nadal występuje. Komputer rozkręciłem i wyczyściłem, myślałem że procesor po prostu się przegrzewa lecz to nie to.

Specyfikacja komputera:

Windows xp professional

Proc: AMD ATHLON DUAL CORE 64

karta graf: Radeon HD 5670

Liczę na szybką pomoc i o ile to możliwe wolałbym uniknąć formatowania komputera.

A tryb awaryjny działa?

Nie, nie można nic zrobić klawiaturą po wyświetleniu się okna z wyborem trybu do uruchomienia, a domyślnie ustawione jest na uruchom normalnie.

Witam

czy jest możliwość sprawdzenia dysku na wykrycie błędów?

Podczas uruchamiania jakiegokolwiek programu komputer się restartuje więc niestety nie;/

Wychodzi na to, że masz wirusa. Najlepszym rozwiązaniem byłoby skopiowanie plików z wszystkich partycji, wyzerowanie dysku i ponowne założenie partycji oraz instalacja Windowsa, ponieważ reinstalacja zapewne nic nie da, bo wirus siedzi w MBR.

Przykład. Komputer jest zainfekowany wirusem, który infekuje pliki. Wykonujemy kopię zapasową danych. Formatujemy dysk i instalujemy system na nowo. Przywracamy dane z kopii zapasowej. Efekt - komputer znowu jest zainfekowany. Ale tak naprawdę póki co nic nie wiemy.

Sprawdź czy sprzęt jest dobrze podłączony, wszystko dociśnięte, zwłaszcza kabel od zasilacza.

Infekcja? Wykonaj log w OTL: analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741 albo OTLPE gdy system nie działa: http://www.fixitpc.pl/topic/4414-diagno … h-windows/ Następnie możesz kliknąć w ikonę wykrzyknika w prawym górnym rogu Twojej wiadomości i poprosić moderatora o przeniesienie tematu do działu Bezpieczeństwo (a potem możesz z powrotem). Tam najszybciej ktoś sprawdzi log.

Reinstalacja XP bez utraty danych: instalacja-nakladkowa-windows-t486919.html

Żeby w przyszłości dokonać analizy problemy, można zgrać pliki dzienników zdarzeń. Patrz: http://www.fixitpc.pl/forum-7/announcem … nformacje/ (część “Pełne Dzienniki zdarzeń”). Można to zrobić np. Ubuntu LiveCD (bez instalacji). Szczegóły: vista-nie-laduje-sie-t484584.html Obrazu ISO nie rozpakowujesz. Do nagrania ISO z np. Ubuntu możesz użyć bezpłatnego programu Active ISO Burner http://www.ntfs.com/iso-burning.htm. Im mniejszą prędkością nagrywasz, tym lepiej. Podobno wpływa to na jakość zapisu.

Może posiadasz wykonaną kopię zapasową przy użyciu narzędzi Windows XP http://www.dobreprogramy.pl/Odzyskiwani … 11269.html albo narzędzi firm trzecich, np. Acronisa, Nortona, Paragona? Jeżeli nie, to na przyszłość polecam też wykonywać kopie zapasowe. Jest żart, że ludzie dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i na tych, którzy dopiero będą je robić. Polecam narzędzia Paragona: paragon-backup-recovery-2012-free-obrazy-dyskow-t485887.html Tak to działa; program robi obraz dysku albo partycji, a kiedy np. system padnie, to można odtworzyć ów obraz i wszystko jest w takim stanie, w jakim było w momencie tworzenia obrazu dysku lub partycji. Paragon Backup & Recovery jest bezpłatny. Więcej: nowy-laptop-win7-duzo-zbednego-softu-jak-zrobic-recovery-t490680.html

Trzymam kciuki.

Pozdrawiam!