Restart komputera po zakupie RAM i procesora

Witajcie mam problem z komputerem ponieważ restartuje się uruchamianiu programów np. AllPlayer lub WMP albo paru jednocześnie. Nie wiem co jest tego przyczyną. Ostatnio kupiłem kość 1Gb RAM i Procesor Intel Pentium 4 1.70Ghz wymieniłem na 3.00Ghz tylko ,że używam starego coolera czy to może to ,że mam za słaby cooler czy może coś innego ? Proszę o pomoc ![-o<

masz dwie kości ramu ?,Ja dzis miałem to samo miałem 1024 + 256 wyjołem 256 i wszystko gra :slight_smile:

miałem dwie 1024+256 i restartwoało się i wyjąłęm 256 i jest to samo.

// Połączono posty.

I jeszcze jedno dlaczego jak mam procesor 3.00Ghz wyświtla ,że mam 1.51Ghz

Masz dwa takie same posty pod sobą, popraw (nie bawie się w Moderotaora :!: ). Sprubuj przeskanować komputer skanerem online, możliwe że masz jakiegoś wirusa, który restartuje Twój komputer.

Nie jest to wina słabego coolera?

I tu się grubo mylisz. Pisząc tego typu teksty, bawisz się w moderatora. Ostrzegam: jeszcze jeden taki wybryk, a zarobisz warna.

Maniak94103 , Ciebie natomiast proszę o dostosowanie się do tego tematu: viewtopic.php?f=2&t=213590

Maniak94103 , sprawdź temperatury podzespołów programem EVEREST.

Jaką posiadasz płytę główną ?

jaki posiadasz zasilacz ? (producent, moc)

Ustaw w BIOSie:

Mnożnik procesora (CPU Clock Ratio): x15

FSB (FSB Frequency): 200 MHz

Miałem kiedyś tak, że właśnie pod dokupieniu RAM’u kompuiter sam się restortował (przed tem nie było tego problemu). Oddałem kość do sklepu i okazało się że pewien obszar pamięci był fabrycznie uszkodzony i gdy kopputer zaczynał z niego kożystać restartował się. Wymienili mi w ramach gwarncji na zupełnie nową, już bez wady. Może to Ci w czymś pomoże.

Płyta ASRock P4i45PE(+)

a gdzie sprawdzić jaki mam zasilacz??

Ściągnij lewą ściankę obudowy (patrząc od czoła obudowy) i odczytaj informacje (producent, moc) z naklejki na zasilaczu.