Restart komputera podczas gry

Witam od kilku dni restartuje mi się komputer podczas gry w CS …

Mam na fuul wymagania w grze i nowe ramy 1gb …

Nic się nie tnie nie zawiesza nie muli , wszytsko ładnie śmiga , ram wykorzystuje około 500 - 600

i nagle restart i ponowne uruchomienie tak jak by zasilacz się restartował ale nie wiem :confused:

Po uruchomieniu wszytsko jest ok nie wyskaują rzadne błedy nic sie nie muli .

Nawet nie mam pojęcia co jest powodem takiego zachwania :confused:

Moge wrzucić logi z Hj & ComboFix i podać jakieś bliższe parametry podczas gry :slight_smile:

Proszę o pomoc bo powoli mnie to denerwuje :confused:

Prawdopodobie masz bluescreena ale masz ustawione na restart i nie wyświetla się kod błędu.

viewtopic.php?f=2&t=281726&p=1880409&hilit=+bsod#p1880409

Dodatkowo możesz podać parametry kompa.

Właśnie sie wkurzyłem i w końcu zrobiłem porządek z wiatrakami…

Rozkreciłem zasilacz wyjąłem wiatrak , umyłem , wysuszyłem naoliwiłem

z drugim wiatrakiem zrobiłem to samo no i pozbyłem się troche kurzu z okolic płyty głownej

i zasilacza…

kompa mam takiego :

Zaraz lukne w ten link

Co do tego linku to nie wiem za czy mam wykonywać to co tamci czy nie ???

Bo chyba po restarcie ręcznym już tego błędu który wywołał wcześniej restart nie będzie prawda ?

Witam kolegę.

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Klik

Daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.

Siema :slight_smile:

Odznaczyłem wcześniej opcje restartu - mimo to nie pojawił sie żaden błąd po zrestartowaniu sie

komputera jak grałem w CSa …

Sciągam program i zaraz dam loga

Nie mogłem skopiowac tego do notatnika za pierona to screeny porobiłem

thumb_490f3f6085b8a114755158.jpg

thumb_490f3f60aed6a705515905.jpg

Z tego co widze to jakiś plik związany z kartą graficzną

Faktycznie może być wina zasilacza bo najlepszej jakości to on nie jest. Konkretnie to moga być spuchnięte kondensatory, skoro rozkręcałeś zasilacz to możesz to sprawdzić, tu masz wzór d2534d2893d549b5m.jpg

Dzisiaj na tych zasilaczach widzialem tak jakby pęcherzyki i jakby taki jak klej zastygniety na obydwóch

ale spuchnięte nie były jak sie wkurze to jutro rozbiore i zrobie dokładne zdięcie

To tylko cewki są zalane, aby nie piszczały.

Sprawdź nową pamięć programem Memtest86+.

Z DMP: ati2cqag.dll

Zainstaluj nowsze sterowniki do karty graficznej.

Sterowniki nowsze powiadacie - hmm pomoże ktoś znaleźć ???

I nie mam zielonego pojęcia jak odpalić ten memtest

Memtesta ściągasz, wypakowujesz jeżeli potrzeba, aby nagrać plik ISO. Nagrywasz go na płytę, w Nero opcja Nagraj obraz na dysk. Potem uruchamiasz na nowo komputer bootując go z płyty (w biosie ustaw: okno Advanced Bios Features->First Boot Device ustaw na CD/DVD).

najpierw sciągne nowsze sterowniki - stare odinstaluje (pasuje wyczyścić wszytskie pliki sterów)

i zainstaluje nowe …

Potem ewentualnie ram - mam 2 pliki w folderze boot po wypakowaniu to mam wrzucić ich bezpośrednio ]

na płyte luźno czy folder bot ?

A i jeszcze jedno moge nagrać na dvd i nie zamykać sesji - odpali potem windows przy starcie ?

Ściągasz gotowy plik ISO. Jego nie musisz już wypakowywać, tylko używając opcji Nagraj obraz na dysk, nagrać. To jest obraz dysku, więc program nagrywający musi odtworzyć strukturę dysku na płycie. Na DVD raczej się Tobie nie uda nagrać.

Ja sciągnąłem w win rarze plk - potem rozpakoł mi sie plik też w winrarze i potem rozpakowałem go jeszcze raz

i mam folder boot a w nim 2 pliki BOOT i MEMTEST.IMG

Co do sterowników sciągać obydwa ?

53078scc3.JPG

Czy zwykły uninstal usunie wszystko ?

Czasami mam tak że jak rusze niechcący jednostką to znika mi obraz - robie restart nic - robie jeszcze raz nic

Otwieram pokrywe poruszam stykami od karty graficznej , kartą , kablem od wejscia do karty gr i zaskoczy…

Myślisz że to też może mieć związek z tymi restartami kompa ?

Musze kiedyś delikatnie ją wyciągnąc i przeczyścić styki miedzy kar gr a pł gł

Co do sterowników, to pierwsze.

Co do Memtesta, ściągnij stąd: http://www.instalki.pl/programy/downloa … test86.php

Ściągniesz plik ZIP, wypakuj go. Wewnątrz jest plik ISO, jego nie rozpakowuj.

Wyciągnij kartę, przeczyść styki zwykłą kartką papieru i włóż ją na nowo.

Okeyyy - nie mam czystej CD tylko DvD i dyskietke …

Nie dało by sie tego zbotować na dyskietke i odpalić ?

HAha i dalej nie wiem który mam nagrać na płyte/ dyskietke

21397scc4.JPG

Ten zaznaczony ?

Kurde właśnie mój komputer był jedną nogą w piekle :D:D

Wyjąłem ram przeczyściłem włożyłem i obrazu nie było w ogóle…

Potem jeszcze raz przeczyściłem sprawdziłem wszytskie styki od dysku , karty gr i pł gł

obejrzałem wszytskie kondensatorki i jakoś zaskoczył …

Nie mam pojęcia czy to jest wina karty dysku czy płyty

Czasami po wstrząsach jak włącze mam czarny obraz i no signal a komputer chodzi , dysk się kreci itp

Ale nic sie nie ładuje nawet nie słychać tego dzwięku przy uruchamianiu jak sprawdza dysk …

Na szczęście udało mi się go uruchomić teraz przeinstaluje sterowniki a jak nie pomoże

to sprawdze ram …

Pozdro i dzięki wszytskim szczególnie cosik_ktosik

Wersja na dyskietkę: KLIK

Zainstalowałem nowy sterownik - wszytsko poszło cacy ale potrzebuje

tego http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … mework+2.0

ściągam instaluje —> restart potem pobawie sie z testem ramu