Restart komputera podczas ładowania Windows XP

System Windows XP restartuje się podczas ładowania systemu (bluescreen z jakimiś napisami, których nie jestem w stanie odczytać [za szybko znikają]). Tryb awaryjny również się nie włącza. Za to system Mandriva 2009, który mam na innej partycji, działa bardzo dobrze. Mam dostęp do partycji C z windowsa, lecz nie do D, gdzie jeśli spróbuję ją uruchomić, wyświetla mi się błąd:

org.freedesktop.Hal.Device.Volume.PermissionDenied

Prawdopodobnie zdarzyło się to, ponieważ wyłączyłem komputer przez przytrzymanie klawisza POWER w trakcie ładowania WoWa.

Zasilacz to na 100% nie jest, ponieważ Linux by się nie uruchomił (uprzedzam “wielce poinformowanych”). Co zrobić?

Z góry dziękuje za pomoc.

Podczas startu komputera, przed startem systemu, wciśnij F8. Pojawi się okno z wyborem , jak ma zostać uruchomiony system, wybierz opcję Wyłącz automatyczne uruchamianie ponowne komputera po awarii. Wyświetli się niebieski ekran. Podaj z niego kod błędu oraz przyczynę.

Dodatkowo:

Wejdź do konsoli odzyskiwania (uruchamiasz komputer z płyty instalacyjnej windows - jak się zapyta po raz pierwszy, czy naprawiać, to wchodzisz: R=Napraw).

Aby uruchomić z płyty, w biosie ustaw bootowanie z napędu CD/DVD, czyli w oknie Advanced Bios Features->First Boot Device ustaw na CD/DVD.

Wpisz MAP ARC

zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

Wpisz:

expand X:\i386\kernel32.dl_ C:\WINDOWS\System32\

a jak nie działa

expand X:\i386\kernel32.dl_ C:\WINDOWS\System32\kernel32.dll

x-cdrom, c- dysk systemowy

Zauważ, że po expand i przed C:\windows… jest spacja

expandX:\i386\kernel32.dl_C:\WINDOWS\System32\

Wpisz exit i zrestartuj komputer i spróbuj uruchomić system.

OTy --> Kosz

Wyświetla się błąd:

UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME

*** STOP: 0x000000ED (0x86722510, 0xc0000006, 0x00000000, 0x00000000)

Podczas stosowania drugiej porady, wyświetla komendę “Odmowa dostępu” i nie przenosi tego pliku.

Przeprowadziłem MemTest, który wykazał że wszystko jest ok.

Mam gfx Grub jeśli to jest ważne, który jest zainstalowany na początku dysku.

Zobacz te tematy:

http://support.microsoft.com/?kbid=297185&sd=RMVP

http://support.microsoft.com/?kbid=315403&sd=RMVP

Wpierw w konsoli odzyskiwania wpisz:

set AllowAllPaths = TRUE

Po użyciu chkdsk /r system już działa, ale jak próbuje uruchamiać grę/program zainstalowany na C/D wyświetla się błąd:

---------------------------

Wow.exe - Błąd aplikacji

---------------------------

Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc0000043). Kliknij przycisk OK, aby zakończyć aplikację. 

---------------------------

OK   

---------------------------

Niektóre programy działają, niektóre nie, żadna gra nie działa. Dzięki że mi pomogłeś… :stuck_out_tongue: ===EDIT=== Zainstalowałem DirectX i teraz wyskakuje błąd:

---------------------------

mplayerc.exe - Zły obraz

---------------------------

Aplikacja lub biblioteka DLL C:\WINDOWS\system32\DDRAW.dll nie jest poprawnym obrazem systemu Windows NT. Sprawdź to z dyskietką instalacyjną. 

---------------------------

OK   

---------------------------

===EDIT===

Zrobiłem format, już wszystko dobrze. Dziękuje @cosik_ktosik za pomoc. Proszę o zamknięcie tematu.