Restart komputera - za wysokie napięcia?

Witam mam problem z komputerem. Nieraz jak odpalam komputer to restartuje mi się, dzieje się tak także jak podłącze np. dodatkowy dysk twardy. Jeżeli go odłączę restartuje się co jakiś czas. Moja specyfikacja komputera:

Procesor: AMD Athlon 64, 2000 MHz (10 x 200) 3200+

Ram: GOODRAM 4 GB

Płyta Główna: ASRock 939Dual-SATA2

Dysk: WD 800 (80GB)

Patrzyłem także na napięcia mi się wydaje że duże:

Napięcie rdzenia procesora: 1.41 V

+3.3 V : 3.30 V

+5 V : 5.19 V ( za dużo? )

+12 V : 12.04 V (??)

+5 V podczas wstrzymania pracy : 4.90 V

Temperatura jest w normie:).

Jaki dysk?? Przenośny czy zwykły??

Napisz jaki masz zasilacz (marka, model)?? Napięcia mogą i nie są za duże. Prawdę mówiąc powinny być większe.

Zasilacz: Deer (DR-C350ATX)

Total output: MAX 350W

Dysk ten co nie ruszam zawsze w kompie to WD800.

A ten przenosny to: Seagate 60 GB

Komputer restartuje sie nieraz np jak mam ekran logowania:/ a mam normalnie wszystko podłączone bez dysków dodatkowych. Możliwe jest to przez wejście sata ponieważ złamało mi się jedno.

To jest najprawdopodobniej wina złego zasilacza: http://www.oc-forum.org/index.php?showtopic=13020 .

Kup nowy. Może być Modecom MC-350

Zrób jeszcze to:

PPM na mój komp > zaawansowane > uruchamianie i odzyskiwanie --> ustawienia > odznacz automatycznie uruchom ponownie > ok

I teraz zamiast resetu wywali błąd i napisz jaki to błąd (może być plik, który to powoduje, numer błędu, albo najlepiej zrób zdjęcie).

A jeżeli podłącze dysk Seagate, dodatkową nagrywarke DVD (LG) to komputer wtedy restartuje się odrazu co 5 sek.

Czemu złego zasilacza?:slight_smile:

Komputer chodził do pewnego czasu bardzo dobrze. A i czy złamane wejście sata może mi coś popsuć?

To jest zasilacz z czarnej listy (patrz link, który wcześniej podałem). Taki zasilacz może Ci kompa całego na śmietnik posłać, może wywoływać częste resety. Dużo by tego pisać i dlatego zaleca się kupowanie dobrych zasiłek.

Może zwarcie robić.

Tylko złamane wejście sata jest do końca ze nie stykają eis żadne pręciki. I czy da się takie wejście naprawić?

Naprawisz, ale jak umiesz dobrze lutować.

Ale spróbuj włączyć jakiś program pozwalający mocno obciążyć komputer, np Super PI, czy orthos.

Włącz w nim test i zobacz, czy komputer zostanie zresetowany. Jak możesz to podczas testu, zmierz napięcia.