Restart komputera

Witajcie!

Mam pewien problem. Otóż jakiś czas temu złożyłem mojej narzeczonej komputer. Wszystkie części są nowe. Pochodził dosłownie dwa dni i nagle wystąpił problem z jego uruchomieniem: włącza się normalnie, wykrywa dysk, dvd itd., ale kiedy ładuje się XP,to w pewnym momencie na ułamek sekundy pokazuje się granatowy ekran z jakimiś napisami (nie jestem nawet w stanie ich przeczytać!) i zaraz komp się restartuje. Po restarcie pojawia się możliwość uruchomienia go w trybie awaryjnym, a w tym,oczywiście, uruchamia się bez problemu! Podpinałem już inny dysk, wymieniałem RAM, instalowałem od nowa system, ale to nic nie daje. Ostatnio, przez przypadek zauważyliśmy, że uruchomił się normalnie po wypięciu kabla sieciowego! Mamy płytę Gigabyte GA-K8N51GMF-9 (AMD, socket 939) ze zintegrowaną kartą sieciową. Możliwe jest, że kupiliśmy uszkodzoną płytę? A może to jakiś konflikt związany ze sterownikami do płyty? Jeżeli macie, jakieś propozycje, to będziemy wdzięczni!Dzięki!

Mogą to być sterowniki. W trybie awaryjnym system ładuje minimum potrzebnych sterów. Spróbuj innych sterów. Jeśli nie używasz tej karty spróbuj ja wyłączyć w biosie.

Cześć

wejdz do bios’u:

-sprawdź temperatury: proceora i płyty głównej.

-przywróć ustawienia biosu do deflaut owych.

restartuj komputer

następnie ponownie wejdz w bios:

-sprawdź czy jest w nim obok ustawien deflaut ustawienie optimal (jesli tak to pociśnij i restart, jeśli nie to ok)

ponownie w bios:

  • poszukaj funkcji S.M.A.R.T - powinna być włączona (sprawdza stan dysku przed załadowaniem systemu)

< bootowanie oczywiście z dysku, USB oczywiście na enabled - deflautowe ustawienia mogą przestawić te funkcje >

przed botowaniem systemu (po wyjściu z bios’u) pociskaj klawisz funkcyjny F8 aż do wyświetlenia się menu uruchamiania systemu…

wybierz “uruchamianie w trybie awaryjnym”

po uruchomieniu systemu - przeskanuj antywirusem (o ile go posiadasz)

sprawdz w urządzeniach systemu czy nie ma tam takiej pierdołki jak BIOS extention

jesli jest to odinstaluj…

jesli niema bądz nie pomoże do z ww menu wybierz “ostatnią zananą dobą konfigurację systemu”

… napisz co i jak … bedziemy mysleć dalej …

Nie pomyślałem wcześniej ze warto tez rzucic okiem na ten “niebieski ekranik” Aby nie znikał tak szybko w trybie awaryjnym ( w zwykłym zresztą tez) kliknij na “Mój komputer” prawym klawszem myszy wybierz “wlasciwosci”, następnie “zaawansowane” -> ustawienia z sekcji “uruchamianie i odzyskiwanie”. W sekcji “Awaria systemu” odznacz “Automatycznie uruchom ponownie” (kratka na byc pusta). Od tego momentu bedziesz mogł sie dokładnie poprzygladać BSOD. Co jest co, i co z tym zrobić jest tu

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=111949