Restart lub bluescreen podczas włączania gier

Witam,

Mam problem odnośnie bluescreena lub restartu komputera podczas włączaniu gier.

Problemu nie ma jeżeli włączam gry z mniejszymi wymaganiami tzw. Counter-Strike, League of Legends, Smite, Darksiders 1,2

Myślę, że może być to wina złych sterowników lub słabego zasilacza.

Dotychczas komputer wyłącza się przy grach takich jak: Homefront, Saints Row 2,3 , Red Faction: Armageddon

Parametry komputera to:

Windows 7 ultimate 64 bit

Procesor: AMD FX-6100 Six-Core Processor 3.30 Ghz

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GT630

Ram: 16 gb

Zasilacz: tak jak wspomniałem powyżej, może być to wina słabego zasilacza (500W noname [z obudową był])

Podłącz sprawny zasilacz, będzie można to zweryfikować.

Sprawdź i podaj temperatury http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,P … 33495.html

17635060126523282112.png

-dla upewnienia,co do zasilacza-możesz zmniejszyć taktowanie na karcie graficznej po np.100 ,-będzie mniejsze zapotrzebowanie na pobór prądu ze strony karty…

Tak szybko na stronie Enermaxa sprawdziłem kalkulatorem i na Twój zestaw wyszło ok.390W.Uważam,że zasilacz z obudową noname na pewno nie podoła .Sprawdź na innych stronach producentów zasilaczy ile watów powinien mieć zasilacz do Twojego zestawu i najlepiej jakbyś pożyczył i podstawił markowy zasilacz.Może być nawet 500W ale pewne.Ewentualnie kup w sklepie internetowym gdzie masz możliwość zwrotu w ciągu 10 dni bez podania przyczyny.

Sprawdź komputer na sprawnym/markowym zasilaczu.

Nie żartuj, chciałeś chyba napisać ok 200W.

Właśnie mierzyłem się na kupno nowego zasilacza, może podpowiecie ile watów(może być więcej niż na ten sprzęt, ponieważ będę zmieniał kartę graficzną) i jaka firma oraz żeby był cichy.

Pozdrawiam

Powiedz, jaką kartę graficzną planujesz zakupić :slight_smile:

byc moze masz jakiegos spyware i on blokuje wejscie do gry,tez tak mialem przy Counter strike wchodziłem momentalny reset,czy blue scren

sciągnij sobie Advanced Spyware Remover i powinno się udac

ps.jak Ci ta grafika sie spisuje gf gt630 ? idzie pograc ??

Co do Advanced Spyware Remover nie pomogło, lecz GT630 jest dobrą kartą.

League of legends, left2dead, left2dead2, darksiders1,2, smite na najwyższych

Ciężko przeżyła Metro 2033, skok fps podczas konkretnej akcji(wymagania średnie), chociaż było dużo komentarzy na temat sprzętu do Metro “Metro 2033: Wymagania sprzętowe przyprawiają o palpitację serca”

Jeszcze dokładnie nie wiem, ale zamierzam kupić konkretną kartę

bo pytam i mialem tą karte i straszny szajs pes 12 11 na najnizszych detalach sie zacinal,a doczytałem ze to jest karta biurowa…

i teraz mysle nad gtx jakims dobrym

sproboj jeszcze Hijack zrobic skan potem wklej sobie log na http://www.hijackthis.de/ i Ci pokaze czy są jakies wieksze problemy