Restart modemu UPC - kilkanaście razy dziennie

Witam!

 

Mam router z UPC Thomson TWG870 / Software: STBA.01.75

Dzisiaj w sieci przeczytałem dopiero, o atakach m.in na te dziadostwo z UPC… Codziennie, po minimum kilka razy doświadczam restartu routera pracując przy komputerze, myślałem, że to przegrzewanie, staroć itp. Dzisiaj przeprowadziłem na jednym z portali próbę ataku przy wyświetleniu zdjęcia, i jestem podatny.

 

W ustawieniach routera NIE mam zaznaczonej opcji Remote Config Management, ale chciałbym zapytać czy w jakiś sposób mogę się jeszcze zabezpieczyć? Czy te ataki poza wykradaniem danych związanych z bankowością mają inne możliwości? jak np. czyszczenie/przeglądanie HDD itp?

 

W ogóle do użytkowników tego routera: tam są dwie diody pokazujące telefon (1 i 2) numer 1 świeci mi stale, zaś druga ciągle miga. Tak ma być?

 

pozdrawiam

“tam są dwie diody pokazujące telefon (1 i 2) numer 1 świeci mi stale, zaś druga ciągle miga. Tak ma być?”

Tak ma być przy “odłożonej” słuchawce. Podczas rozmowy dwie diody migają.

 

Przy restarcie zobacz, czy świecą stale diody 2, 3 i 4 od lewej (DS, US, online). Możesz też sprawdzić, czy złącza na kablu koncentrycznym (na wejściu modemu oraz na wejściu i wyjściach zwrotnicy) są dokręcone z taką siłą, aby nie można ich było odkręcić bez użycia narzędzi.

Pozdrawiam.