Restart monitora i systemu podczas grania na PC

Witam. Jest to mój I-szy post i troche mam problemów ze swoim PC :frowning:

Zakupiłem:

  1. Procesor AMD SEMPRON 3000 AM2 64 1.6GHz

  2. DDR 512 MB PC 533

  3. Karta grafiki Radeon X550 256 MB 128 bit PCIE

  4. Płyta główna MSI K9N NEO-V nVidia M1697

wpakowałem to do starej obudowy z zasilaczem 300W

monitor LG FLATRON 775FT - 2 latek ale zawsze dobrze chodził i chodzi

__________________________

Sformatowałęm dysk - wgrałem windowsa. Przy I-szym uruchomieniu zauważyłem że przy logowaniu do winzgrozy gaśnie monitor… za chwile się włancza, odpala się Windows XP z SP2 , ja do instalacji sterowników od grafiki … wszystko ok, systemowy restart kompa dla zachowania efektu instalacji… i znowu zgaśnięcie monitora łączenie się i odpala się windows 2 min chodzi i komputer się restartował… i wszystko tak na okrągło :frowning: odinstalowałęm sterowniki grafiki i sie nie restartuje… zainstalowałem grafikie i sie restartuje

Wymieniłem zasilacz na firmy TRACER MGB-450 450W (niestety wydałęm 90zł a po fakcie sie dowiedziałęm że to nie jest za najlepsza firma :x ) efekt:

ponownie przy logowaniu do winzgrozy gaśnie monitor… za chwile się włancza, odpala się windows ale już wszystko ok - drivery do grafiki dały się zainstalować i wszystko jest ok (tak myślałem)

Komputer w normalnym użytkowaniu chodzi ok… nie restartuje się (chodził 30h na próbe) Dziś zanstalowałem 2 gry dla porównania: starą i nową.

1.Starski i Hutch

  1. Heroes V

po ok 10 min gry gaśnie monitor dźwięki nadal słychać, komputer pracuje… przy próbie “Esc” “Alt+F4” “Ctrl+Alt+Delete” komputer nie reaguje aż się nagle restartuje :frowning: :cry:

co do diabła sie dzieje ? Próba na innych grach taki sam efekt!

Co kto radzi?

Jaka temp grafy,proca.

templp0.jpg

Zmierz miernikiem napiecia,bo jezeli dobrze wskazuje ci speedfan to zasilaka ci niewyrabia na lini 12V i to jest przyczyna.

mierzone miernikiem na lini

5V - odczyt 4.95V

+12V - odczyt 11.7V

mierzone również w czasie uruchomionej gry… i podczas restartu … spadki napięcia na lini 12V - to 0.04 V

Napiecia w normie.Wychodzi na to albo karta sie przegrzewa,albo ustawienia w biosie.

Sprawdz temp karty graficznej,ustawienia w biosie,pamieci,pci-e.

Stery do płyty głównej wgrane.

Jak tam temperatura GPU i pamięci - palec i zobacz.

Jaki sterownik używasz do tej karty.

Jaki masz monitor,może wychodzisz poza zakres jego pracy - sprawdź na 800 x 600 x 32 odświeżanie 75 Hz (monitor CRT).

Zasilacz sprawdź tak.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9809