Restart pc

konfiguracja :

plyta glowna :asrick k7vt4a+

grafa radeon 9550

procek sempron 2200+

ram 256 ddr

monitor arcus

dzis wymienilem grafe plyte glowna i procek na nowe i pojawil sie problem w czasie grania i testowania bencharkiem pc sie resetuje czy problemem moze byc stary zasilacz ?

Również, ale ja obstawiam przegrzewanie sie procesora. Może radiator nie jest dociśnięty do procka, może zapomniałeś o paście termoprzewodzącej, lub dales jej za wiele, sam kiedyś przez gapiostwo nie wpiołem zasilania do wiatraczka na radiatorze.

no w tym wypatku jesli ktos zapomnial to tylko facet z serwisu ale moj zasilacz jest stary i w tym chyba jest problem

Mogą być wielorakie powody tego zacowania: po wymianie płyty głównej warto na nowo zainstalować system :] ponadto czy aby procesor ci się nie przegrzewa (jaki masz wentylator - może za słaby jak na ten procek) i wreszcie sprawa zasilacza - moze to też być jego wina - napisz coś więcej o swoim zasilaczu :smiley:

ehem no wlasnie zasilacz stary zlom kupiony rok temu od kumpla w trybie awaryjnym jak stary padl

Wymień zasilacz na coś porządnego co najmniej 350W :smiley: oraz tak jak napisał fiesta :

:slight_smile:

witam- ja tez podzielam zdanie fiesty, procek napewno sie przegrzewa (podonbnie miałem na moim 2 strarszym kompie po zmianie procesora - pozdrawiam (sprawdz napiecia zasilania)

zasilka dobra i tania (sprawdzone)

to 450/500/550W Golden 12CM - 87zl za 450W !!

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39303334

jedyny ktory niepadl na moim sprzecie

poprzednio 450W Q-TEC 3xFans - zdechl :smiley: :smiley:

smiechu warte :wink: :wink: tak jak ModeCom, Foxconn

okazuje sie ze pc sie nie restartuje po odpaleniue np NFS po filmiku bardzo szybko miga napis press enter i potem pyk monitor sie wylancza :cry:

daj screen z Everestu lub Speedfan

napiecia

i bedzie wiadomo

o ile sie nie myle to do semprona potrzebny jest nowy bios…

kiedy bylem na stazu w serwisie komputerowym, chlopacy do nowyh sprzetow zaopatrzonych wlasnie w takie procki wgrywali nowy bios… :smiley:

mam ten sam problem i juz wszystko wymienilem, ale podobno to jest zasilacz, narazie zainstalowalem system od nowa i chodzi ale spodziewam sie ze za kilka dni problem sie pojawi a wtedy wyminana zasilacza i zobacze. @ opcja to podobno DDR, bo jak je przelozylem na drugi slot to problem na kilka dni zniknal ale to watpiace. Najgorsze jest to ze juz wszystko wymienilem i nie wiemco mam robic, zasilacz tez ma dopiero pol roku a o przerzaniu nie ma mowy bo sprawdzalem temperature, wyskakuja tylko bledy w aplikacjach, albo pojawia sie niebieski ekran i nastepuje zrzucanie pamieci fizycznej ale niewiem o co chodzi??? moze ktos ma taki sam problem, bede wdzieczny za porady.

problemem okazal sie system i przyspieszenie sprzetowe karty stego co mi powiedzieli w serwisie windows widzial jeszcze stary hardware