Restart po hibernacji

Po hibernacji z Visty 64 komputer się restartuje zamiast wyłączyć - po sygnale ze speakera muszę go dobić włącznikiem, po ponownym uruchomieniu stan ramu przywraca się bezbłędnie. W biosie ustawione S1&S3. Z poziomu menu start nie mam dostępu do hibernacji. Jedyne wyście to ustawienie na hibernację klawisza uśpienia na klawiaturze. Powercfg -h on nic nie daje.

skoro to działa to korzystaj

Czytaj dokładniej… To omija problem braku możliwości hibernacji z visty, włącza hibernację, ale i tak po niej komputer się restartuje zamiast wyłączyć.

Na ubuntu wszystko działa idealnie, po hibernacji komp się wyłącza. Wychodzi na to, że wina Visty…

przeskanuj rejestr w poszukiwaniu błędnych wpisów i daj logi w dziale bezpieczeństwo

Logi HT mam czyste, CF nie odpale (vista64), rejest regularnie skanowany ccleanerem…

Może Masz bluescreeny, tylko za szybko znikają i o tym nie wiesz?

Skoro Masz restart, to może Masz bluescrena. Aby BSOD pozostał na ekranie, wejdź do panelu sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia->odznacz automatyczny restart po awarii. Napisz na forum, jaki kod błędu został wygenerowany oraz jaką podano przyczynę.

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Czytanie plików DMP

Sprawdź rozwiązanie (także w linkach): kody błędów.

Jeżeli nie rozwiążesz problemu, to daj raport na forum. Wklej go na http://wklej.org a tu daj tylko link do niego.

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.

Podczas startu komputera, przed startem systemu, wciśnij F8. Pojawi się okno z wyborem , jak ma zostać uruchomiony system, wybierz opcję Wyłącz automatyczne uruchamianie ponowne komputera po awarii. Wyświetli się niebieski ekran. Podaj z niego kod błędu oraz przyczynę.

Nic z tego. Naciskam klawisz na klawiaturze, wyłączają się sterowniki od grafiki (monitor przechodzi w stan uśpienia a wentylator chodzi na najwyższych obrotach), czekam tyle ile powinna trwać hibernacja i w momencie kiedy komputer powinien się wyłączyć natępuje restart…

Nikt nie wie od czego to się może dziać? :expressionless: