Restart po uruchomieniu


(Mckoval) #1

Witam.

Problem wygląda następująco: Uruchamiam komputer z Windowsem XP (nie ten, którego używam pisząc na tym forum - dlaczego? zaraz wyjaśni się wszystko), komputer się uruchamia, ładuje sterowniki itd. Jednak po ok. 20 sekundach myszka przestaje działać, komputer nie reaguje też na klawiaturę i po kilku kolejnych sekundach samoczynnie się restartuje - i tak w kółko. Wyczytałem gdzieś w Internecie, żeby w msconfig -> boot.ini zaznaczyć /sos; ale nie wywala żadnych błędów przy uruchamianiu. Aha, w trybie awaryjnym wszystko gra.

Jak można usunąć ten problem ambitnie (bez formatowania)?

Z góry dziękuję za pomoc.

mckoval


(Hirszq) #2

w Biosie jest funkcja by nie restartować przy wystąpieniu błędu krytycznego, wtedy nie będzie resetu a pojawi się kochany niebieski ekranik z nazwą błędu. może uszkodzone sektory na systemie, sprawdź w konsoli (przy tym jak się robi format to nie format a napraw windows lub coś koło tego) i tam trzeba walnąc chkdsk... sprawdź w internecie co i jak ;]. Trzeba szukać^^


(Cosik Ktosik) #3

Może Masz bluescreeny, tylko za szybko znikają i o tym nie wiesz?

Aby BSOD pozostał na ekranie, wejdź do panelu sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia->odznacz automatyczny restart po awarii. Napisz na forum, jaki kod błędu został wygenerowany oraz jaką podano przyczynę.

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Czytanie plików DMP

Sprawdź rozwiązanie (także w linkach): kody błędów.

Jeżeli nie rozwiążesz problemu, to daj raport na forum. Wklej go na http://wklej.org a tu daj tylko link do niego.

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.

Podczas startu komputera, przed startem systemu, wciśnij F8. Pojawi się okno z wyborem , jak ma zostać uruchomiony system, wybierz opcję Wyłącz automatyczne uruchamianie ponowne komputera po awarii. Wyświetli się niebieski ekran. Podaj z niego kod błędu oraz przyczynę.


(Mckoval) #4

dzięki za pomoc. zgadza się, były blueascreen`y