Restart po wymianie zasilacza

Zakupiłem nową kartę graficzną. Zamontowałem, zainstalowałem sterowniki z płyty. Po jakimś czasie wyskoczył mi komunikat, że zasilacz nie dostarcza wystarczającej ilości energii do karty graf i że przestawi się ona na jakieś niższe ustawienia z niższym poborem mocy. Zamknąłem system i zabrałem się do wymiany zasilacza. Podłączyłem nowy i odpaliłem system. Pojawił się standardowy ekran początkowy ze sprawdzaniem napędów, po czym pojawił się nowy z wyborem trybu awaryjnego i normalnego uruchomienia windows. Wybieram normalny, ładuje system przez kilka sekund i restart. Od nowa ekran ze sprawdzaniem napędów, potem ten z trybami awaryjnymi. Znowu wybieram normalne uruchomienie, ładuje kilka sekund i znowu jest restart.

Czy źle coś podłączyłem do zasilacza, nowy zasilacz jest do dupy, a może jeszcze coś innego?

hmmm… dobże by bylo wiedzieć jaki to jest zasilacz :wink:

Podaj konfiguracje i markę oraz moc nowego zasilacza.

Może karta wymaga dodatkowego zasilania podłączanego do niej samej …

7950_zasilanie.jpg

To to czarne, 6 pinowe gniazdo z prawej.

To najprawdopodobniejsza przyczyna problemu. Sprawdź czy na karcie graficznej jest złącze 4/6 pinowe czy jakie tam jest do którego podłączasz odpowiedni kabelek.

angel1122 obrazek się nie wyświetla :-/

no comment :x

to ten zasilacz?

To ten zasilacz:

http://allegro.pl/item192060411_delta_3 … at_ss.html

Karta rzeczywiście ma na dole złącze 6-pinowe. Mam w komplecie do niej pasującą wtykę z rozgałęzieniem na 2 złącza 4-pinowe (z tym, że dochodzą tam tylko po 3 kabelki - jest tylko jeden czarny, jednego bolca niema, domyślam się, że celowo). Tylko jak to teraz podłączyć do zasilacza. Mam tylko jedno gniazdko wolne (do drugiego dysku, którego nie mogłem podłączyć, bo kabel był za krótki - czekam na rozgałęźnik). Tam mam wsadzić tą wtykę z 3-ema bolcami?

Cristiano Jaka to karta? Podaj resztę konfiguracji.

Podłącz rozgałężnik i zasilanie dodatkowe do karty(6pin).

Jak podasz nam konfigurację to będzie można określic czy ten zasilacz co kupiłeś się nadaje. Ogólnie 350W to trochę mało. :?

Podłączasz te dwa wtyki 4 pinowe(molex) do wiązki z zasilacza a następnie 6 pinowy wtyk do karty. Jak byś kupił lepszy zasilacz to wtyk do zasilania karty miał byś od razu w wiązce kabli od zasilacza i nie potrzeba by było żadnego rozgałęznika.

Kartę masz na PCI-E tak?

To ta karta: http://www.morele.net/produkt/84416/

Chodzi o sprzęt? Athlon XP 2400, 1 GB RAM, GF 7600 GS, 2 HDD, nagrywarka CD i DVD, płyta główna GA-7VT600-L, karta Wi-Fi

Nie ma za bardzo do czego podłączyć tych dwóch wtyk. Z wolnych kabli zasilacza pozostał mi jeden do drugiego HDD, oraz 4-pinowa wtyka, ale kwadratowa (taka jak do karty graficznej, tyle że ma 2 piny mniej, więc do 6-pinowego slotu na karcie grafiki nie będzie pasować).

Wiem, np ten takie coś ma: http://zenfist.pl/foto.php/pID/1027/fID/01

na AGPx8

A czego spodziewałeś się po tak kiepskim zasilaczu? I do tej karty graficznej co masz, zmień go na Amacox.

A z tego co pamiętam to ktoś mówił że to jest dobry zasilacz :smiley:

Zasilanie dodatkowe ATX12V które podłącza się pod płytę główną.

Ten by był w sam raz. Obawiam się że czeka Cię wymiana zasilacza-jak inni specjaliści od zasilania uważają?

Musisz kupic rozgałężnik Molexów(to te wtyki którymi podłączasz napedy CD i twarde dyski na PATA). Wtedy będziesz mógł podłączyc dodatkowe zasilanie karty graficznej. Chociaz moje zdanie jest takie ze ten zasilacz jest za słaby i najlepszym wyborem w miare rozsądnej cenie był by właśnie ten który podałeś.

Złączono Posta : 19.05.2007 (Sob) 10:54

Bodajże Tobi tak pisał.

Nie wiem bo nie znam tego zasilacza chociaż po cenie można wnioskowac ze ch… on przedstawia sobą. :x Nawet jak jest względny to 350W to za mało(chociaż tyle to on ma tylko na naklejce).

W opisie tego amacroxa piszą, że ma takie wtyczki:

* 1 x ATX12V 24-pin / 20-pin

* 1 x ATX12V 4-pin

* 1 x PCI-E 6-pin

* 6 x Molex 4-pin

* 2 x Serial-ATA

* 1 x Floppy 4-pin

Czy starczy wreszcie tych kabli do podłączenia 2 napędów, 2 dysków, karty graficznej, płyty głównej. No i czy ta wtyka ‘1 x PCI-E 6-pin’ będzie pasować do karty graficznej na AGPx8? Bo tym razem to już muszę kupić zasilacz, który na 100% będzie pasował do mojego sprzętu.

Jeśli nie, to poproszę o propozycje innych zasilaczy dobrej marki i o odpowiedniej mocy, długości (złącza muszą dojść do 2 HDD umieszczonych na dole obudowy) i ilości złączy, które już na 101% będą pasować.

Będzie. Wszystko powinno pasowac bez problemu. A nawet jeśli nie to masz w tym zasilaczu aż 6 molexów więc możesz też podłączyc kartę przy pomocy tej przejściówki którą dostałeś wraz z kartą graficzną.

I tutaj moja wątpliwośc czy wtyczka 6 pin do zasilania kart PIC-E jest taka sama jak do zasilania kart AGP? Z tego co wiem to taka sama.

Niech się jeszcze inni wypowiedzą ale po zakupie tego Amacroxa wszystkie problemy powinny się rozwiącac jak ręką odjął. :wink:

Dzięki

Poczekam jeszcze jak ktoś obeznany potwierdzi z tą wtyczką do grafiki.

Według mnie to ten zasilacz jest dobry tylko zasłaby na ten sprzęt bo ma zaledwie 18A na 12V to troche mało na taki sprzęt

Sam mam ten zasilacz amacrox i mam 2 dyski i 2 napędy jeszcze dwa molexe wiszą, jedna wtyczka do karty graficznej i wtyczka 4 pinowa do zasilania procesora która jest stosowana do nowszych płyt.

Ale widzę, że masz taki sam zasilacz, a sprzęt mocniejszy.

Cristiano Koledze chodziło o ten który masz(350W) a nie o Amacrox 450PNF(400W)

Aha OK.

Skoro mówicie, że z tym Amacroxem nie powinno być problemów, to chyba się na niego zdecyduję. Tym bardziej, że przy wymianie procesora i płyty kiedyś tam w przyszłości ten zasilacz chyba też powinien dać sobie radę?

Tylko czy ktoś może na 100% potwierdzić, że ta 6-pinowa wtyka PCI-E będzie pasować do Palita na AGPx8, bo w razie czego nie chce się bawić w jakieś rozgałęziacze.

Powinna pasowac ale głowy sobie nie dam uciąc. W najgorszym wypadku nie będziesz się musiał w nic bawic. Po prostu wykorzystasz tą przejściówke która producent dorzucił Ci do karty graficznej. A że masz aż 6 molexów w tym Amacroxie to z podłączeniem nie będzie żadnych problemów.

Ale ten wtyk w zasilaczu PCI-E 6pin na 98% będzie pasował do Twojej karty. :slight_smile: