Restart podczas instalacji Windowsa 7

(Wojti94) #1

Witam,

(Odyniec_Stary) #2

System oryginalny czy z torrentów? Radziłbym od tego zacząć.

(Wojti94) #3

Oryginalny. Świeżo ściągnięty ze studenckiego Dreamsparka. :wink:

(Dimatheus) #4

kjdfh , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Longhorn2009) #5

Drugiego dysku twardego nie masz aby na nim sprawdzić, jak sytuacja wygląda?

Może to jakaś niekompatybilność płyty głównej - SSD, szczególnie że ten plextor to nowość. BIOS najnowszy wgrany?

(falcon89) #6

Do którego portu SATA podpięty jest dysk, podepnij pod SATA3_0 lub 1 (drugi rząd od góry).

Pendrive podpięty pod USB 2.0?

Odepnij wszystkie zbędne urządzenia na USB.

(Wojti94) #7

Pod usb tylko podpięty pendrive z systemem i nic więcej. Był podpięty tylko pod usb 2.0. BIOS najnowszy jest wgrany. Co ciekawe mam inny dysk lecz po jego podłączeniu komputer zapętla się podczas startu. wyświetla się logo Asrocka i z powrotem restartuje.

Awarię dysku wykluczam, gdyż na innym komputerze działa on w porządku.

(mrFreeze) #8

Wyciągnij ram włóż w inny bank. Sprawdź czy wszystko dobrze siedzi kable, karta grafiki. Dysk przepiąłeś jak radził @falcon89

(Wojti94) #9

Zmieniłem położenie RAM-u i wykonałem memtesta, który nie wykazał żadnych ubytków w pamięci.

Podłączyłem dysk do innego komputera i włożyłem tam tego pendrive’a z którego próbowałem wcześniej instalować system. Na innym komputerze wszystko poszło, natomiast na moim dalej nie działa. Wygląda na to, że to może być problem z płytą główną, ale pewien nie jestem.

(mrFreeze) #10

Ciężko powiedzieć gdzie problem. Zresetuj jeszcze bios przez wyciągnięcie bateryjki na kilka minut. Bios najnowszy?

http://www.asrock.com/mb/Intel/Z87%20Extreme4/index.pl.asp?cat=Download&os=BIOS

Sprawdź jak możesz instalację na innym dysku ale w tym komputerze. Spróbuj podmienić kabelek SATA.

(Wojti94) #11

Bios jest zaktualizowany, a gdy podłączam dysk z innego komputera to restart następuje już na wyświetleniu loga producenta, ale na dysku z innego komputera jest zainstalowany Windows 7, którego wolałbym nie formatować, bo to jedyny kontakt z forum.

(mrFreeze) #12

Masz może napęd cd? Może spróbuj instalacji z cd. Czy nie masz innego obrazu Windowsa może pobierz jakąś wersję Windows 8 i zobacz jak zachowuje się komputer przy instalacji. Sprawdziłeś sumy kontrolne ISO?

(Wojti94) #13

Podczas instalacji Windowsa 8 dzieje się to samo.

(Longhorn2009) #14

Próbuj jeszcze na innych portach SATA podłączyć dysk. W UEFI AHCI włączone?

(Wojti94) #15

Włączone. ;/ Ładowanie sterowników SATA podczas instalacji Windowsa też nie pomaga… Już zmieniałem porty sata i zmieniałem kable.

(mrFreeze) #16

Zastanawiam się czy coś Ci się wyświetla na płycie jakiś kod błędu? Ciężka sprawa spróbuj jeszcze pena raz zrobić najlepiej na innym penie wypalić. Polecam zrobić tym

http://images2.store.microsoft.com/prod/clustera/framework/w7udt/1.0/en-us/Windows7-USB-DVD-tool.exe

(Wojti94) #17

Na innym komputerze normalnie da się z tego pendrive’a zainstalować system. To samo jest z dyskiem. Jeżeli podłączę go do innego komputera to normalnie można na nim umieścić system i nic się nie sypie. Mam wrażenie, że to coś ze sterownikami kontrolera SATA, ale wgrywanie ich podczas instalacji systemu nic nie daje. ;/

(falcon89) #18

Możesz spróbować jeszcze wgrać pliki instalacyjne na dysk na innym komputerze i dokończyć instalację systemu na swoim.

Podłącz dysk SSD do drugiego komputera (odłącz inne dyski).

Rozpocznij instalację systemu, po wypakowaniu plików instalator będzie chciał uruchomić ponownie komputer (screenwyłącz komputer  i zamontuj dysk ponownie w swoim komputerze i wystartuj z niego (nie z pendrive’a), instalator będzie kontynuował rozpoczęty proces.

(Wojti94) #19

Problem rozwiązany. Okazało się, że jest gdzieś na złączu od panelu przedniego jest zwarcie na kablu i gdy dysk zaczynał pracować i wysyłany był sygnał do diody to zwierało się z przyciskiem restartu. Kabel wymieniony i problem z głowy.