Restart podczas instalacji Windowsa 7

Witam,

System oryginalny czy z torrentów? Radziłbym od tego zacząć.

Oryginalny. Świeżo ściągnięty ze studenckiego Dreamsparka. :wink:

kjdfh , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Drugiego dysku twardego nie masz aby na nim sprawdzić, jak sytuacja wygląda?

Może to jakaś niekompatybilność płyty głównej - SSD, szczególnie że ten plextor to nowość. BIOS najnowszy wgrany?

Do którego portu SATA podpięty jest dysk, podepnij pod SATA3_0 lub 1 (drugi rząd od góry).

 

Pendrive podpięty pod USB 2.0?

 

Odepnij wszystkie zbędne urządzenia na USB.

Pod usb tylko podpięty pendrive z systemem i nic więcej. Był podpięty tylko pod usb 2.0. BIOS najnowszy jest wgrany. Co ciekawe mam inny dysk lecz po jego podłączeniu komputer zapętla się podczas startu. wyświetla się logo Asrocka i z powrotem restartuje.

Awarię dysku wykluczam, gdyż na innym komputerze działa on w porządku.

Wyciągnij ram włóż w inny bank. Sprawdź czy wszystko dobrze siedzi kable, karta grafiki. Dysk przepiąłeś jak radził @falcon89

Zmieniłem położenie RAM-u i wykonałem memtesta, który nie wykazał żadnych ubytków w pamięci.

Podłączyłem dysk do innego komputera i włożyłem tam tego pendrive’a z którego próbowałem wcześniej instalować system. Na innym komputerze wszystko poszło, natomiast na moim dalej nie działa. Wygląda na to, że to może być problem z płytą główną, ale pewien nie jestem.

Ciężko powiedzieć gdzie problem. Zresetuj jeszcze bios przez wyciągnięcie bateryjki na kilka minut. Bios najnowszy?

http://www.asrock.com/mb/Intel/Z87%20Extreme4/index.pl.asp?cat=Download&os=BIOS

 

Sprawdź jak możesz instalację na innym dysku ale w tym komputerze. Spróbuj podmienić kabelek SATA.

Bios jest zaktualizowany, a gdy podłączam dysk z innego komputera to restart następuje już na wyświetleniu loga producenta, ale na dysku z innego komputera jest zainstalowany Windows 7, którego wolałbym nie formatować, bo to jedyny kontakt z forum.

Masz może napęd cd? Może spróbuj instalacji z cd. Czy nie masz innego obrazu Windowsa może pobierz jakąś wersję Windows 8 i zobacz jak zachowuje się komputer przy instalacji. Sprawdziłeś sumy kontrolne ISO?

Podczas instalacji Windowsa 8 dzieje się to samo.

Próbuj jeszcze na innych portach SATA podłączyć dysk. W UEFI AHCI włączone?

Włączone. ;/ Ładowanie sterowników SATA podczas instalacji Windowsa też nie pomaga… Już zmieniałem porty sata i zmieniałem kable.

Zastanawiam się czy coś Ci się wyświetla na płycie jakiś kod błędu? Ciężka sprawa spróbuj jeszcze pena raz zrobić najlepiej na innym penie wypalić. Polecam zrobić tym

http://images2.store.microsoft.com/prod/clustera/framework/w7udt/1.0/en-us/Windows7-USB-DVD-tool.exe

Na innym komputerze normalnie da się z tego pendrive’a zainstalować system. To samo jest z dyskiem. Jeżeli podłączę go do innego komputera to normalnie można na nim umieścić system i nic się nie sypie. Mam wrażenie, że to coś ze sterownikami kontrolera SATA, ale wgrywanie ich podczas instalacji systemu nic nie daje. ;/

Możesz spróbować jeszcze wgrać pliki instalacyjne na dysk na innym komputerze i dokończyć instalację systemu na swoim.

 

Podłącz dysk SSD do drugiego komputera (odłącz inne dyski).

Rozpocznij instalację systemu, po wypakowaniu plików instalator będzie chciał uruchomić ponownie komputer (screenwyłącz komputer  i zamontuj dysk ponownie w swoim komputerze i wystartuj z niego (nie z pendrive’a), instalator będzie kontynuował rozpoczęty proces.

Problem rozwiązany. Okazało się, że jest gdzieś na złączu od panelu przedniego jest zwarcie na kablu i gdy dysk zaczynał pracować i wysyłany był sygnał do diody to zwierało się z przyciskiem restartu. Kabel wymieniony i problem z głowy.