Restart przy ładowaniu systemu

Witam,

mam problem z uruchamianiem systemu.

Po włączeniu komputera wyskakują standardowe informacje biosu, wpisuję swoje power-on password, szuka systemu - znajduje na dysku, pyta się, który odpalić (XP czy recovery console), wybieram XP i w tym momencie nie ma żadnego ekranu XP z paskiem ładowania, tylko odrazu komputer się restartuje.

Podobnie jest w przypadku:

  1. odpalania recovery console

  2. odpalania trybów awaryjnych, ostatniej dobrej konfiguracji

Ostatnio na kompie ustawiałem sieć przez kreator windowsowski i zachciał restartu, więc go wykonałem. I od tej pory - jest tak jak wyżej opisałem.

Dodam, że raczej wykluczam awarię dysku czy zasilacza, bo prawidłowo odpalił się LiveCD Windowsa (BartPE).

Nie wiem w czym leży problem, pewnie w Windowsie, lecz wolę nie robić reinstall’u, mam bardzo dużo informacji zapisanych, m.in. w documents and settings. Wiem, że mogę je skopiować w BartPE, ale wolę spróbować coś zrobić z tą sytuacją.

Co można na to zaradzić?

Z narzędzi, którymi można coś zrobić mam konsolę odzyskiwania z płyty XP, płytę XP, BartPE oraz ściągającego się narazie SLAX’a.

Dzięki,

Pozdrawiam

Może posypały Ci się pliki systemowe? Spróbuj naprawić system, wciskając klawisz r po zaakceptowaniu licencji klawiszem f8

Właśnie o tym myślałem, tylko jakie są konsekwencje tego? Mogę stracić jakieś pliki?

Zachowają się documents and settings, pliki na C:, pulpity, menu start itp.?

Nie, nie stracisz danych. Jeżeli stosujesz nieoficjalne style, będziesz jedynie musial spatchować uxtheme.dll.