Restart przy niebieskim ekranie

(Sylwester S) #1

Witam.

No mam problem jak w temacie.

Wyskakuje okno z wybraniem trybu. Normalny czy awaryjny jest to samo. Pokazuje sie logo wind xp prof i wyskakuje niebieski ekran. Na dole tego informacje techniczne

STOP: 0X00000051 ( 0X00000003, 0X00000003, 0X00000000, 0XE15ED000 )

Restart kompa i znów to samo.

Po włożeniu płyty próbowałem naprawić system ale też nie daje rady. W pewnym również wyskakuje niebieski ekran i restart.

Czy ktoś może wie z czym jest problem? Oprogramowanie czy może sprzęt?

Pozdrawiam

(Lukaszk 89) #2

Podaj markę i moc zasilacza.

Patrzyłeś w jakiej kondycji jest płyta główna?Nic się nie wylewa itp.?Części dobrze w gniazdach siedzą?Kurzu nie ma?

(Sylwester S) #3

problem w tym, że komp był kupowany w całości, jest na nim plomba, i nie moge do niego zajżec, komp ma jakies pół roku, i nie mam go przy sobie, bo jest u kuzynki,a ja tak z doskoku, nie wiem czy go oddawać do serwisu, próbuje coś wywalczyć

(Lukaszk 89) #4

Jeśli masz go na gwarancji to nie paprz się w tym tylko im oddaj i niech oni się nad tym głowią.

Jeszcze coś może przez przypadek zrobisz i gwarancja pójdzie w las.

(Sylwester S) #5

no tak tylko, że: dane na dysku twardym, i system inny niz jak był kupowany, nie wiem jak oni do tego podejdą

(Lukaszk 89) #6

Do systemu prawdopodobnie mogą się przypluć, choć pewności nie mam.A danych na twardzielu wcale nie muszą Ci kasować(trzebaby było z nimi pogadać).Dobrze byłoby się wywiedzieć mniej więcej jak na to patrzą.

A komp w ogóle się nei uruchamia?Znaczy czy możesz się na swoje konto wlogować?

(Sylwester S) #7

on się restartuje w momencie pojawienia się ekranu z logo windy

(Lukaszk 89) #8

Więc pozostaje albo reinstal Windy albo servis...

(Sylwester S) #9

a jak ten reinstal zrobić, niebieski ekran pokazuje się również w momencie kiedy pracuje juz na płycie i gdy wybieram napraw lub instalacja nowej kopii a następnie niebieski ekran, on dalej nie chce wejść i nie wiem jak to przejść

(Cosik Ktosik) #10

Sprawdź pamięć Memtestem86

(system) #11

sprawdź sobie temperature bo ostatni ciepło jest...