Restart Systemu i niebieski ekran


(Fan Gothic2) #1

Witam , od dłuższego czasu gdy włączam komputer , włączy się tam już załaduje pulpit itd. włączam neta , posiedze 5 minut i się pokazuje taki niebieski ekran , screena nie mam ale wiem że to nie jest blue screen of death czy jakoś tak tylko taki inny. Po tym screenie szybko się resetuje komputer , czasami jest tak że się resetuje 3 razy pod rząd... Format nic nie pomógł , mimo że komputer działa szybciej. Wie ktoś jak to naprawić?


(mrFreeze) #2

Przyczyn może być bardzo wiele. Bad sectory na dysku skan dysku np. HDTune. Błędy pamięci skan memTestem z poziomu BIOSu (bootowana płytka). Płyta główna np. napuchnięte kondensatory. “Markowy” zasilacz tutaj upatruję problem. Najpierw zrób skan dysku i pamięci jak będzie Ok pożyć od kogoś zasilacz i zobacz czy system jest stabilny.


(Piotrkijak) #3

Memtest to jest dziadostwo. Najlepiej jest wsadzić jedną pamięć sprawną i przynajmniej ma się 110% pewności. że to RAM, a memtest takiej pewności nie daje, bo sam miałem 3 razy tak, że memtest wykazał, że pamięć jest ok, a jednak po wymienianie pamięci komputer zaczął działać poprawnie.