Restart systemu nawet po formacie

Mam dziwny problem z kompem… otóż gdy go odpaliłem wywaliło mi komunikat że brakuje jakiegos pliczku i trzeba ponownie zainstalować winde :confused: No to załadowałem XPka no i lipa ładuje sie do pewnego momentu iii komp sie restartuje… przełożyłem więc dysk do innego kompa i na nim sformatowałem partycje i zainstalowałem xp no i wkładam świeżo zainstalowany system do tego pierwszego kompa gdzie mam problem… no i sie ładuje… ładuje… pokazuje czy chce uruchomic windows normalnie… no to akceptuje… pokazuje okienko ładowania… po 2sek RESET …

Co jest grane?

sprawdź:

  1. napięcia - everest lub miernik( 2 lepszy)

  2. jaki zasilacz? może do wymiany

  3. sprawdź kondensatory na płycie głownej - jak są spuchnięte --> płyta do natychmiastowej wymiany

Nie wiem czy dobrze rozumiem druga polowe tego co napisałeś ale system zainstalowany na jednym kompie nie może po przełożeniu dysku działać na drugim (bynajmniej nie bez wad). Po prostu nie ma szans i tyle a to na którym kompie zrobisz format to już wogóle nie ma znaczenia. ps powodzenia w walce :slight_smile:

Nie koniecznie do wymiany-można zanieść do serwisu czy sklepu komputerowego i wymienią kondensatory(koszt ok.30 zł w zależności ile ich będzie do wymiany).Kilka dni temu dowiadywałam się o to.

po pierwsze jak pisze punkomuzykant raczej nie ma szans, żeby ten system ruszył. Instalacja systemu musi odbywać sie na kompie, na którym będzie pracował.

Poza tym masz do sprawdzenia na początek trzy rzeczy:

  • zasilacz

  • kondensatory

  • i koniecznie pamięci np. MemTestem