Restart systemu przy uruchamianiu

witam

mam taki problem:

komputer dzialal normalnie az w pewnym momencie zawiesil sie - zrobilem mu twardy reset (nie reagowal na miekki) i teraz przy uruchamianiu (momen kiedy na ekranie pojawia sie czarne okienko z logiem windows a ponizej pasek postepu - loading windows) komputer sie resetuje i dzieje sie tak za kazdym razem.

Podlaczylem pod ten komputer inny twardy dysk (sprawny - dziala na innym komputerze) i problem jest ten same

Sprobowalem podlaczyc moj dysk na innym sprawnym komputerze - ten sam problem

myslalem ze moze cos bolec zasilacz - podlaczylem inny i rowniez kicha:/

mam windowsa xp format robilem jakos 3 tygodnie temu z czego przez 2 tygodnie komputer nie dziala… jaka moze byc przyczyna problemu? gdyby komputer ladowal sie na innym dysku to zrobil bym reinstalke tego mojego dysku no ale jako ze sie nie laduje to wydaje mis ie ze moze byc ejszcze jakas inna rpzyczyna:/

prosze o pomoc

Komp na innym dysku nie będzie działał (chodzi mi o windows), bo nie ma sterów.

Tryb awaryjny działa??

tryb awaryjny na moim dysku rowniez stwarza ten sam problem - reset po kilku sekundach od wybrania trybu awaryjnego

To jak nie działa awaryjny to tylko możesz zrobić naprawę systemu odpalając kompa z płyty i przy wyborze wykrytych systemów nacisnąć R. Jak to nie pomoże to format niestety.

w necie wyczytalem ze takowe problemy sa jak sie posiada SP# - ktory mam zainstalowany… aby pozbyc sie bledu nalezy wejsc do trybu awaryjnego ale ja niestety nawet tego zrobic nie moge…

Odzyskaj plik ntoskrnl.exe

Wejdź do konsoli odzyskiwania (uruchamiasz komputer z płyty instalacyjnej windows - jak się zapyta po raz pierwszy, czy naprawiać, to wchodzisz).

najpierw wpisz chkdsk /F /R

Wpisz MAP ARC

zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

Wpisz:

expand X:\i386\ntoskrnl.ex_ C:\WINDOWS\System32\

a jak nie działa

expand X:\i386\ntoskrnl.ex_ C:\WINDOWS\System32\ntoskrnl.exe

x-cdrom, c- dysk systemowy

Zauważ, że po expand i przed C:\windows… jest spacja

expandX:\i386\ntoskrnl.ex_C:\WINDOWS\System32\

dzieki za odpowiedz ale niestety format juz poszedl:/