Restart WinXP przed 'powitaniem' po ostatnich aktualizacjach

Witam

Prawdopodobnie przedwczoraj Microsoft wypuścił kilka aktualizacji, po których mój komputer służbowy zaczął mieć problem (prawdopodobnie) ze sterownikami karty graficznej. Procedura ‘tekstowa’ uruchamiania się systemu przebiega normalnie do czasu aż ma się pojawić ‘powitanie graficzne’. Wtedy następuje restart - i tak w koło.

Oczywiście zaraz w trybie awaryjnym przywróciłem system, kierowany intuicją zainstalowałem najnowsze sterowniki od Nvidii, jednak po ponownym zainstalowaniu się aktualizacji MS problem się znów pojawił.

Czynność przywracania powtórzyłem, zablokowałem automatyczne aktualizacje, jednak zastanawiam się jak dogłębnie rozwiązać problem.

System to Win Xp z SP3

procesor - intel pentium D 3 ghz

karta graficzna - nvidia geforce 6600

na liście wspomnianych aktualizacji jest 5 pozycji:

  • Zbiorcza aktualizacja zabezpieczeń programu Internet Explorer 8 w systemie Windows XP (KB2838727)

  • Aktualizacja zabezpieczeń systemu Windows XP (KB2839229)

  • Narzędzie Windows do usuwania złośliwego oprogramowania — czerwiec 2013 (KB890830)

  • Aktualizacja zabezpieczeń produktu Office 2003 (KB2817421)

  • Aktualizacja produktu Outlook 2003 Junk E-mail Filter (KB2817473)

jak widać, żadna z nich nie tyczy się bezpośrednio GPU.

Może ma ktoś pomysł na rozwiązanie sytuacji?

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,

Marcin

Przyczyną jest poprawka (KB2839229).

W internecie już jest dość głośno o tym problemie.

dzięki za info.

w międzyczasie udało mi się to przeskoczyć - okazało się, że w opcjonalnych aktualizacjach (czyli tych które ściągnąć trzeba ręcznie) jest też aktualizacja dla nvidii. zainstalowałem ją samą, restart wymagany, po czym wróciłem do powyższych 5 aktualizacji. po restarcie system się uruchomił poprawnie.

nie wiem czy usuwać temat, może komuś jeszcze się przyda. decyzja moderatorów zatem.