Restart z blue screen

Witam serdecznie otóż od jakiegoś czasu walczę z restartem kompa. Wymieniłem pamięci na gwarancji z OCZ które niby nie pasują do mojej płyty na inne. Niestety problem nie zniknął. Co może być przyczyną płyta? zasilacz? Moja konfiguracja sprzętu. Intel Core Quad Q9550 4gb ram, karta GF 9600GT

Przyczyn może być wiele. Reset z blue screenem może oznaczać problem z oprogramowaniem, procesorem, grafiką, pamięcią, płytą główną. Czy resety występują w jakichś określonych okolicznościach? Jak temperatury? Warto zrobić testy poszczególnych podzespołów. Do pamięci masz Memtest, do procesora Orthos. Jakiś dodatkowy sprzęt, który może wywoływać problem? Zasilacz markowy?

Zasilacz markowy nie podam Ci teraz nazwy bo mam w szafie specyfikacje. System świeżo postawiony dokładnie mam kilka programów wgranych. To samo działo sie jak miałem xp i to samo dzieje sie na 7-ce. Pamięci wymienione na nowe innej firmy to je raczej chyba bym wykluczył. Denerwuje mnie bo oddał bym komp do serwisu ale straszą mnie tym iż będe musiał 3 tyg czekać na naprawę płyty co na razie nie wchodzi w grę.

Nowe pamięci nadal mogą być wadliwe, więc jak masz trochę wolnego czasu zapuść Memtesta, to trwa chyba 1,5h. Poza tym Orthos na procka. Odczyt ze smart w HD Tune i temperatury w SpeedFan lub everest. A na tym blue screenie jaki jest kod błędu? Żeby go odczytać skorzystaj z tego tutoriala http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=153598

Zasilacz markowy, tylko po pierwsze jaki, a po drugie nie znaczy to, że nie może paść. Proponuje zajrzeć do środka i sprawdzić czy nie ma jakichś niepokojących objawów, jak np: spuchnięte kondensatorki i podobne sprawy.

Stawiam na to lub płytę główną (też może kondensatorki).

Nathan7 wyszło mi coś takiego

bluescreenn.jpg

To jest problem ze sterownikiem karty graficznej. Tyle, że przyczyny mogą być dwie. Uszkodzenie sterownika, albo sprzętu. Ponieważ masz czysty system to pewnie sprzęt, ale dla świętego spokoju spróbuj przeinstalować ten lub zainstalować inny sterownik.

EDIT: Możliwe, że wgranie innej wersji sterownika załatwi sprawę. Jak nie to winna jest karta graficzna. Chociaż, żeby się upewnić szukałem w necie i jeden gość twierdził, że u niego było to wywołane uszkodzeniem RAM. Jak pomysł ze sterownikiem nie wypali (sprawdź różne wersje), to wrzuć tego Memtesta.

Jeśli memtest nic nie wykaże to wychodzi na to, że masz uszkodzoną kartę graficzną.

Dzięki serdeczne jak wrócę do domu zaraz zainstaluje nowe stery do karty i dam znać co i jak. Ramy już wymieniałem choć być może i drugie zepsute ale nie bardzo w to wierzę. Jutro udaję się do serwisu w kartą i zobaczę co mi powiedzą.

PS Coś mam problem ze sterownikiem do swojej karty. System W7 64 bity. Pomimo tego jak ściągam sterownik i próbuje go zainstalować wyskakuje komunikat że nie pasuje do mojego urządzenia.

Niestety pomimo zmiany sterowników problem dalej występuje. Nie pozostaje mi nic innego jak wymienić kartę

blueq.jpg

Dodane 15.06.2010 (Wt) 22:09

Wymieniłem karte graficzną na 220GT niestety to samo 20 min pracy i restart komputera. Ale zauważyłem że przeglądając strony cały dzien komputer pracował i nic mu sie nie działo. Natomiast gdy otworzyłem Photoshop o obrabiałem zdjęcia momentalnie sie wywalił. Czyli na podsumowanie ram dobry karta graficzna dobra co do diabła jeszcze mam podmienić?

A jak ty stoisz z temperaturą w komputerze

nic Ci się nie grzeje

Tego nie sprawdzałem.

z tego co wyczytałem to albo przy większym obciążeniu sprzętu

dostaje temperatury i się grzeje

albo zasilacz masz za słaby i podaje niewystarczającą ilość mocy

przy tym zestawieniu powinieneś mieć zasilacz min. 500 Wat

Cała specyfikacje zostawiłem w serwisie. Zaczekam i zobaczę co tam mi powymieniają.