Restart zamiast wyłączenia

Witam. 

 

Po kliknięciu wyłącz system zamiera (kursor nie odpowiada), po chwili komputer się restartuje bez komunikatu “Trwa zamykanie systemu windows”. Podczas uruchomienia dostaje wybór uruchomienia systemu “normalnie” lub tryb awaryjny etc. Po uruchomieniu systemu dostaję informację, iż system odzyskał sprawność po nieoczekiwanym zamknięciu i pyta czy wyszukać pomoc online. Co z tym zrobić? Gdzie szukać? 

Od kiedy tak sie dzieje? moze warto zoptymalizowac auto start to raz, czy sa jakies zrzuty  w C:\Windows\Minidump.?

Od hmmm nie wiem :wink: Niedawno jakoś, generalnie ostatnio grzebie w różnych dziwnych plikach i różne dziwne pliki pobieram. Autostart czysty. Minidump : 

Microsoft (R) Windows Debugger Version 6.11.0001.404 X86
Copyright (c) Microsoft Corporation. All rights reserved.
 
 
Loading Dump File [C:\Windows\Minidump\062914-54459-01.dmp]
Mini Kernel Dump File: Only registers and stack trace are available
 
Symbol search path is: SRV*c:\symbole*http://msdl.microsoft.com/download/symbols
Executable search path is: 
Windows 7 Kernel Version 7601 (Service Pack 1) MP (4 procs) Free x64
Product: WinNt, suite: TerminalServer SingleUserTS
Built by: 7601.18409.amd64fre.win7sp1_gdr.140303-2144
Machine Name:
Kernel base = 0xfffff800`02e52000 PsLoadedModuleList = 0xfffff800`03095890
Debug session time: Sun Jun 29 10:03:00.902 2014 (GMT+2)
System Uptime: 0 days 0:54:30.980
Loading Kernel Symbols
...............................................................
................................................................
.................................
Loading User Symbols
Loading unloaded module list
.....
*******************************************************************************
*                                                                             *
*                        Bugcheck Analysis                                    *
*                                                                             *
*******************************************************************************
 
Use !analyze -v to get detailed debugging information.
 
BugCheck F4, {3, fffffa8008b05060, fffffa8008b05340, fffff800031cd270}

BlueScreenView wskazuje na “ntoskrnl.exe”. Chyba coś nabałaganiłem jest w jądrze. Trzeba będzie użyć płytki z Windowsem do naprawy:) 

Spróbuj wymienić bateryjkę od BIOS’u. Wydaje się to dziwne ale dokładnie to pomogło mi w identycznej sytuacji.

Z czystej ciekawosci , sprawdzałeś przywracanie systemu do dnia kiedy było oki ;)?

boykott myślę, że byłoby to bez sensu. Zresztą laptop i wyjmowanie baterii? Soooory ale nie   :wink:

 

djamil09061991 Nie ale rozwiązałem problem inaczej. 

 

Może komuś się przyda:

 

  1. Płytka z W7 --> konsola 

  2. skopiowanie pliku ntoskrnl.exe. I tu były schody :smiley:

 

Po 1 Windows jest moim drugim systemem obok Pingiwnka. Wpisywanie komendy 

EXPAND X:\i386\NTOSKRNL.EX_ C:\WINDOWS\SYSTEM32

Nie działało gdyż dysk mimo, iż na Windowsie nazywa się C to pod konsolą okazało się, że jest F.

 

Przydatne komendy aby do tego dojść :

DiskPart
select 0 (jeśli mamy 1 fizyczny dysk)
list disk
list partition
list volume

Następnie wracamy do komendy z góry i przy podaniu odpowiednich ścieżek i nazw plików plik zostanie nadpisany. tzn. plik znajdował się również w Windows\system32 a nie w i386. Przydatne komendy do obsługi: DIR  (wyświetlenie katalogów/plików) i CD (przejscie do katalogu)

 

Szczęśliwy, że się udało odpalam system a tu kolejny problem. Wszystkie aplikacje nie działają. Kod błędu

 0xc0000005

. Po przegooglowaniu podejrzany był rejestr. 

 

 

Ostatnia deska ratunku --> znów płytka i przywrócenie systemu. Sprzed godziny (tak tak wtedy kiedy błąd występował).

Restart. Wszystko działa. Aplikację się uruchamiają, system się zamyka.  Myślę, iż komuś to się może przydać w przyszłości. 

 

Pozdrawiam artur52

 

Sądzę, że samo wyjęcie baterii pomogło, czyli reset BIOS-u do ustawień fabrycznych. Błąd 0xfffff800 może wiązać się z błedami pamięci (Sprawdzić programem Memtest, obraz .iso do ściągnięcia z http://www.memtest.org/ (na dole strony, format .zip)

Drugie to można wskazać na kartę graficzną - przy starcie komputera klawisz F8 i wybrać opcję “Włącz tryb VGA” - sprawdzić czy występują nadal BSOD-y.

EDIT:

Artur, patrząc na to co napisałeś to Twoja “ostatnia deska ratunku” i tak zanulowała poprzednie operacje…

Azi no własnie też tak myślałem, lecz problem się rozwiązał. Niezbadane są wyroki Windowsa :smiley: Swoją drogą problem ze sprzętem prawdopodobny. W trakcie robienia czegoś + używania dźwięku (koniecznie) komputer łapie martwą zawieszkę (czasem 3-4 razy w ciągu dnia, czasem raz na 2-3 tygodnie). Pomaga tylko wyłączenie powerem. Ale ten problem to na inny czas. Mam za dużo na głowie na tę chwilę. Problem rozwiązany.