Restartowanie nowego komputera

Witam mam taki problem ze niedawno kupilem komputer i mi sie czesto samoczynnie restartuje np przegladajac internet albo gdy jest jakis drobny blad systemowy albo jak jakos bardziej pracuje wiecie moze o co biega? albo znacie jakies programy do sprawdzania takich bledow :expressionless:

Sterowniki do podzespołów poinstalowane ? (płyta główna, karta graficzna, itp)

Sprawdź temperatury podzespołów programem EVEREST (otwórz program, ikona Komputer, ikona Czujnik).

Podaj konfigurację sprzętową (procesor, karta graficzna, pamięć RAM).

Jaki posiadasz zasilacz ? ( producent , moc)

Co to znaczy restartuję ??

Zamyka wszystkie programy (tak jak byś nacisnął “uruchom ponownie”) czy nagle bach i restart ??

Podaj markę i moc zasilacza (ogólnie podaj całą konfigurację)

no wlasnie o to chodzi ze robi,bach’’ i sie nie pyta sterowniki do podzespolow to nie wiem czy sa ale mozliwe ze nie ma dane kopa to;

Intel® Pentium® 4 CPU 3.00GHz

graficzna;RADEON X600 Series Secondary

512 MB RAM

Ten program Everest to takie mi daje dane

temperature procesor 20-22 stopni

Seagate 25 stopni

Wentylatory do 1700-jak bardziej pracuje

napiecia;

rdzenia procesora 1.22v

+2.5v 1.81v

+3.3V 3.23V

+5V 5.13V

+12V 12.22V

bateri CMOS 3.26V

no dodam jeszcze ze pewnien specjlaista nawet se z tym rady nie mogl dac i po tygodniu oddal kompa mysal ze wszystko cacy a jednak jest nadal

Jaki masz zasilacz ?? (marka i moc)

Takie “jazdy” mogą się zdarzyć, kiedy np. masz problemy z RAMem( powiedzmy , że masz 512 MB w dwóch kościach po 256 i każda innej firmy, albo ta sama firma, a inne specyfikacje kości). Możesz też spróbować przeinstalować sterowniki do karty graficznej, a jeśli masz dostęp do jej ustawiań, np. z poziomu Ati Control Center to zmień ustawienia wydajności karty. Poprzednicy słusznie zauważyli, że może Ci szwankować zasilacz. Jeśli przyczyna nie leży po stronie sprzętu czy sterowników to może być sprawa virusa!! Przeskanuj, ostatecznie zrób format…