Restartowanie nowego komputera

(system) #1

Witam mam taki problem ze niedawno kupilem komputer i mi sie czesto samoczynnie restartuje np przegladajac internet albo gdy jest jakis drobny blad systemowy albo jak jakos bardziej pracuje wiecie moze o co biega? albo znacie jakies programy do sprawdzania takich bledow :expressionless:

(Seba86mu) #2

Sterowniki do podzespołów poinstalowane ? (płyta główna, karta graficzna, itp)

Sprawdź temperatury podzespołów programem EVEREST (otwórz program, ikona Komputer, ikona Czujnik).

Podaj konfiguracj─Ö sprz─Ötow─ů (procesor, karta graficzna, pami─Ö─ç RAM).

Jaki posiadasz zasilacz ? ( producent , moc)

(wacek) #3

Co to znaczy restartuj─Ö ??

Zamyka wszystkie programy (tak jak by┼Ť nacisn─ů┼é ÔÇťuruchom ponownieÔÇŁ) czy nagle bach i restart ??

Podaj mark─Ö i moc zasilacza (og├│lnie podaj ca┼é─ů konfiguracj─Ö)

(system) #4

no wlasnie o to chodzi ze robi,bachÔÇÖÔÇÖ i sie nie pyta sterowniki do podzespolow to nie wiem czy sa ale mozliwe ze nie ma dane kopa to;

Intel® Pentium® 4 CPU 3.00GHz

graficzna;RADEON X600 Series Secondary

512 MB RAM

Ten program Everest to takie mi daje dane

temperature procesor 20-22 stopni

Seagate 25 stopni

Wentylatory do 1700-jak bardziej pracuje

napiecia;

rdzenia procesora 1.22v

+2.5v 1.81v

+3.3V 3.23V

+5V 5.13V

+12V 12.22V

bateri CMOS 3.26V

no dodam jeszcze ze pewnien specjlaista nawet se z tym rady nie mogl dac i po tygodniu oddal kompa mysal ze wszystko cacy a jednak jest nadal

(wacek) #5

Jaki masz zasilacz ?? (marka i moc)

(system) #6

Takie ÔÇťjazdyÔÇŁ mog─ů si─Ö zdarzy─ç, kiedy np. masz problemy z RAMem( powiedzmy , ┼╝e masz 512 MB w dw├│ch ko┼Ťciach po 256 i ka┼╝da innej firmy, albo ta sama firma, a inne specyfikacje ko┼Ťci). Mo┼╝esz te┼╝ spr├│bowa─ç przeinstalowa─ç sterowniki do karty graficznej, a je┼Ťli masz dost─Öp do jej ustawia┼ä, np. z poziomu Ati Control Center to zmie┼ä ustawienia wydajno┼Ťci karty. Poprzednicy s┼éusznie zauwa┼╝yli, ┼╝e mo┼╝e Ci szwankowa─ç zasilacz. Je┼Ťli przyczyna nie le┼╝y po stronie sprz─Ötu czy sterownik├│w to mo┼╝e by─ç sprawa virusa!! Przeskanuj, ostatecznie zr├│b formatÔÇŽ