Restartowanie nowego komputera

(system) #1

Witam mam taki problem ze niedawno kupilem komputer i mi sie czesto samoczynnie restartuje np przegladajac internet albo gdy jest jakis drobny blad systemowy albo jak jakos bardziej pracuje wiecie moze o co biega? albo znacie jakies programy do sprawdzania takich bledow :expressionless:

(Seba86mu) #2

Sterowniki do podzespo艂贸w poinstalowane ? (p艂yta g艂贸wna, karta graficzna, itp)

Sprawd藕 temperatury podzespo艂贸w programem EVEREST (otw贸rz program, ikona Komputer, ikona Czujnik).

Podaj konfiguracj臋 sprz臋tow膮 (procesor, karta graficzna, pami臋膰 RAM).

Jaki posiadasz zasilacz ? ( producent , moc)

(wacek) #3

Co to znaczy restartuj臋 ??

Zamyka wszystkie programy (tak jak by艣 nacisn膮艂 "uruchom ponownie") czy nagle bach i restart ??

Podaj mark臋 i moc zasilacza (og贸lnie podaj ca艂膮 konfiguracj臋)

(system) #4

no wlasnie o to chodzi ze robi,,bach'' i sie nie pyta sterowniki do podzespolow to nie wiem czy sa ale mozliwe ze nie ma dane kopa to;

Intel庐 Pentium庐 4 CPU 3.00GHz

graficzna;RADEON X600 Series Secondary

512 MB RAM

Ten program Everest to takie mi daje dane

temperature procesor 20-22 stopni

Seagate 25 stopni

Wentylatory do 1700-jak bardziej pracuje

napiecia;

rdzenia procesora 1.22v

+2.5v 1.81v

+3.3V 3.23V

+5V 5.13V

+12V 12.22V

bateri CMOS 3.26V

no dodam jeszcze ze pewnien specjlaista nawet se z tym rady nie mogl dac i po tygodniu oddal kompa mysal ze wszystko cacy a jednak jest nadal

(wacek) #5

Jaki masz zasilacz ?? (marka i moc)

(system) #6

Takie "jazdy" mog膮 si臋 zdarzy膰, kiedy np. masz problemy z RAMem( powiedzmy , 偶e masz 512 MB w dw贸ch ko艣ciach po 256 i ka偶da innej firmy, albo ta sama firma, a inne specyfikacje ko艣ci). Mo偶esz te偶 spr贸bowa膰 przeinstalowa膰 sterowniki do karty graficznej, a je艣li masz dost臋p do jej ustawia艅, np. z poziomu Ati Control Center to zmie艅 ustawienia wydajno艣ci karty. Poprzednicy s艂usznie zauwa偶yli, 偶e mo偶e Ci szwankowa膰 zasilacz. Je艣li przyczyna nie le偶y po stronie sprz臋tu czy sterownik贸w to mo偶e by膰 sprawa virusa!! Przeskanuj, ostatecznie zr贸b format...