Restartowanie sie komputera przy włączeniu

Witam

Mam problem ze swoim komputerem.

A więc dzieje się tak że jak włączam komputer to on przynajmniej dwa razy musi się ponownie uruchomić żeby się włączył normalnie. Resztę działa wszystko porwanie, ale denerwuje mnie to że muszę długo czekać aż się kilka razy zrestartuje i dopiero później się włączy. Proszę o pomoc :smiley:

Jaki masz zasilacz,to wskazuje na niego,miałem podobny problem,winowajcą okazał się badziewny Tracer niby “450W”,normalką w końcu stały się 3,4 próby uruchomienia komputera zanim ruszył.

Jeśli masz zasilacz z czarnej listy najprawdopodobniej on pada i to są tego objawy

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Ja mam zasilacz OCZ ModXStream PRO 500W

W którym momencie sie resetuje?

W którym momencie to jest,może być niełączący ram

Mam wyłączony komputer, włączam go jeszcze nic się nie pojawia i się kilka razy restartuje ( dwa trzy razy ).

Niby zasilacz masz markowy ale wszystko wskazuje ze winny jest on lub płyta główna. Dobrze by było gdybyś mógł sprawdzić na innym zasilaczu.

Aha, jaka jest reszta sprzętu, podkręcałeś coś?

A czy porty USB nie są zakurzone,może któryś ma zwarcie ? i wyprawia cyrki

To jest nowy komputer składałem go jakieś trzy miesiące temu wiec wątpię że to może być przez kurz, a i tak go już parę razy czyściłem. A może problem z ram, może przepnę w drugie sloty?

coś podkręcałem procesor ale to o 0,1 GHz ( normalnie ma 3,3 GHz a podkręciłem na 3,4 GHz ) myślałem że to ten problem ale raczej nie bo teraz dałem fabryczne taktowanie procesora.

Zresetuj BIOS zworką. Z ramem też możesz spróbować. Jak by USB robiło zwarcie to wcale by sie nie włączył.

Posiadam płytę główną asus p8p67 pro rev3.1 i na nie są jakieś dwa przełączniki EPU switch i TPU switch oraz jeden przycisk MemOK! switch. Wiesz może co one robią?

EPU to technologia Asusa do oszczędzania energii

TPU słyży do automatycznego podkręcania

MemOK należy użyć w przypadku wystąpienia problemów z pamięcią RAM.

Ok. Dzięki :smiley:

Dodane 30.11.2011 (Śr) 0:40

Resetowanie biosu i przepięcie ram do innego slotu nic nie dało :frowning:

Jeżeli ktoś ma jakiś inny pomył dlaczego się mi resetuje komputer proszę pisać.