Restartowanie się komputera

Pewien czas temu pisałem na forum o problemach z restartowaniem się komputera. Poleciliście wymienić mi gniazdko zwykłe na gniazdko z uziemieniem. Gniazdko wymieniłem ale to nic nie dało komputer nadal się restartuję :frowning:

Restarty występują tylko przy podłączonym internecie. Jak testowałem komputer u znajomego wszystko było w porządku. Co z zewnętrznych urządzeń może powodować restartowanie komputera?

Link do starego tematu wszystko jest tam wyjaśnione http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=19&t=236398&st=0&sk=t&sd=a

a jak się łączysz z internetem ?? podczas restartów pojawia się przez chwilę BSOD (niebieski ekran) ??

a monitor prąd pobiera bez pośrednio z sieci czy przez zasilacz w komputerze ? Bo prawdopodobnie może być to wina zasilacza

Internet mam radiówkę, kartę podłączoną do wejścia PCI, czasami pojawia się niebieski ekran o sterownikach, a czasami komputer się nie restartuje tylko zawiesza tak , że nic niemożna zrobić.

Edit: Monitor mam podłączony bezpośrednio do sieci.

z gniazdka ale to nie ma większego znaczenia (inna sprawa iż to rozwiązanie było stosowane w wypadku małych ekranów w latach 90tych).

W dniu 14.05.2008 , o godzinie 17:25 został dopisany post przez technik_elektro

o jakich sterownikach była mowa ?? co to za karta ?? system reinstalowany ?? który sp posiadasz ?? montowałeś kartę PCI w inne złącze ?? testowałeś łącze na innej karcie ??

Dokładnie to nie o sterownikach tylko o konfiguracji komputera. Napisane były tam jeszcze te kody: 0x0000000A,

0x89C00000, Ox00000002, 0x00000000 i 0x8053b80. Karta to D-link DWl-520+. System (sp2) reinstalowałem. Kartę też montowałem do drugiego wejścia.

a główny kod (te w nawiasach to parametry błędu), rozumiem iż gdy nie korzystasz z karty komputer pracuje stabilnie ??

0x0A to jest zapewne kod błędu, pytanie co było wypisane na temat przyczyny:

http://support.microsoft.com/search/def … pid=global

Tak Ox0a to główny. Kiedy komputer nie jest podłączony do sieci to wszystko jest ok.

Wyżej nad tymi kodami było napisane mniej więcej coś o nowym sprzęcie i biosie.

wygląda na konfilkt urządzeń lub problem ze sterownikami, spróbuj zaktualizować (nowe ze strony) + update do SP3.

Proces lub sterownik trybu jądra próbował uzyskać dostęp do obszaru pamięci bez autoryzacji. Ten błąd Stop zazwyczaj powodowany jest przez uszkodzone lub niekompatybilne urządzenie lub oprogramowanie. Nazwa będącego sprawcą sterownika urządzenia często ukazuje się w komunikacie o błędzie Stop i może dostarczyć ważnych wskazówek do rozwiązania problemu. Jeżeli komunikat wskazuje na konkretne urządzenie lub kategorię urządzeń, spróbuj usunąć lub wymienić urządzenie z tej kategorii. Jeżeli ten komunikat błędu Stop pojawia się podczas instalacji, możesz podejrzewać niekompatybilny sterownik, usługę systemową, skaner wirusów lub program do tworzenia kopii zapasowych…

Miałem podobny probrem kilka dni temu, restart za restartem, po odłączeniu neta wszystko wracało do normy. net włączony restarty i co się okazało - klawiatura powodowała ten problem, zmieniłem klawiaturę i wszystko śmiga. Może u Ciebie też jest ten problem.

Mam klawiaturę bezprzewodową, ale podłączałem też zwykłą i nie pomogło.