Restartowanie sterownika Ethernet przez system

Przekopałem praktycznie całe forum supportu HP (i pół M$) i nie znalazłem aktualnych danych, tak więc zwracam się z prośbą do was. System Whydows co kilka sekund restartuje sterownik Ethernet, w związku z czym niemożliwe jest korzystanie z LAN (WiFi jest wolniejsze). Co ciekawe, normalny system nie ma z tym problemu - na Linuksie wszystko elegancko śmiga. Z porad, które znalazłem, zastosowałem następujące:

  1. Wyłączenie możliwości wyłączania urządzenia (oszczędzanie energii)
  2. Reinstalacja sterowników (kilka wersji, od najnowszych do kilku wersji wstecz)
  3. Wymiana kabla (ale wtedy nie działałoby pod drugim systemem)
  4. Weryfikacja ustawień routera (na innym kompie z Whydowsem działa)

Jakieś pomysły, co z tym fantem zrobić? Ręka mnie swędzi, żeby ten dziadowski system spuścić w klopie, ale dziewczyna czasami na moim kompie gra, więc niespecjalnie mogę to zrobić. Korzystam z lapka HP AB-250NW. Gdyby ktoś miał podobny problem, a jedno z moich działań mu pomoże, to wklejam linki:
Windows-10-Random-Disconnect-Issue-and-Fixes
SOLUTION: Windows 10 Ethernet randomly disconects

Spróbuj odinstalować i zainstalować ponownie sterowniki od chipset-u.
Wyrzuć wszystko co się da oznaczone przez innych jako “crapware”, pewnie tego sporo jest. Sprawdź, co siedzi w autostarcie, to tyle na początek.
Powodzenia.
https://support.hp.com/pl-pl/drivers/selfservice/hp-pavilion-15-ab200-notebook-pc-series/8499306/model/10327129
Tu jest wszystko i więcej nie potrzeba.