Restartujący się komp

(Debek Marcin) #1

Witam roblem polega na tym że uruchamia mi sie komp i po chwili sam sie restartuje. Na kompie ze dwa tygodnie temu był format i od tego czasu komp nie był podłaczany do netu. Patrzyłem na kondensatory na płycie jak by troche popuchnięte. co to moze byc ?? Kondensatory czy cos innego ??

(lazikar) #2

To może być wszystko.

Zacznij od sprawdzenia temperatur.

(Debek Marcin) #3

Ale nigdy nie było z tym problemów a wiatraki pracują tak jak pracowały :]

(lazikar) #4

Że nigdy nie było to nic nie znaczy. Sprawdz temperatury sped fan lub w biosie. Podglad zdarzeń zobacz co pisze. :slight_smile:

(system) #5

Sprawdz pamieci np Memtestem, jak tam z zasilaczem napiecia

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... highlight=

Te kondensatory nie sa zbytnio w porządku są bardzo wypukle ?? jest na nich jakis nalot ?? Moze zrob porzadek w bebachach kompa kurze itp

Temperatura Procka, dysku itp. Moze jakis sterowniki zle zapodales ostatnio ??

(andrezgr) #6

Jestem przekonany na 99% że są to kondensatory..miałem ten sam problem,,,komp sie wieszał lub resetował..po wymianie kondensatorów jest OK

(Debek Marcin) #7

No kondziołki są wyrażnie spuchnięte. Porzadek kurzeitp moge zrobic ale ze sprawdzaniem napiec i temperatur to ciezko bo nie zdązy sie uruchomić juz sie restartuje:]

(system) #8

Kondensatory sa raczej do wymianyjesli tak mniej więcej wyglądają koszt do 50zl zalezy ile tego bedzie :mrgreen: , zasilacz mozesz podlaczyc jakis inny sprawny i zobaczyc czy cos pomoglo, ewentualnie mozesz jeszcze kompa sprawdzic na jakiejs innej kosci Ram bo moze ram popsuty :mrgreen: