Restartujacy sie komputer w czasie grania w gre

Witam! Mam taki problem (szukałem w googlach ale nie znalazlem a tutejsza szukajka mi nie dziala;/) gdy gram np. heroes’a albo fife albo w inna gre to nagle mi sie gra wylacza i pokazuje mi sie co chwila ten sam komunikat… i mam opcje nie wysylaj i wysylaj (mysle ze sie skaapniecie o co chodzi) lub komp sie zacina i musze resetnac albo takie cos na caly ekran mi sie pokazuje takie niebieskie i tam jest cos pisane bialymi literkami ale nie pamietam co;p

Parametry windowsa:

Microsoft Windows XP Professional

Wersja 2002

Dodatek Service Pack 2

Parametry kompa (ogolne)

Amp Athlon XP 2600+

2.08GHZ

512 MB RAM

Pokazuje mi sie tylko jak gram w jakies gry z lepsza grafa, nigdy jak surfuje po necie albo gram w syf typu tibia tzn. gralem (myslalem ze to karta graficzna za slaba ale jak odkurzylem kompa tzn. płyta główna itp. i windowsa od nowa zainstalowalem to chodzil pięknie…)

Mam antivirusa jakby co i kompa skanuje regularnie…

Thanks from the mountains Macias:))))

P.S przepraszam za podwojny temat nacisnalem wyslij i pozniej escape bo chcialem co s poprawic i tak powstaly dwa tematy;/ prosze o usuniecie jednego z nich;/

Jaki masz zasilacz??(moc i marka)

Usuń jeden ze swoich temacików :wink:

miałem ten sam problem otóż jest to wina twoich sterowników do karty dzwiękowej.

Radziłbym ci je usunąć i zobaczyć czy bendzie wszystko ok.

jeżeli tak to wgraj nowsze sterowniki dzwiękowe

POZDRO

to nie musi być wina sterowników do karty dźwiękowej choc ja miałem problem ze sterownikami komp mi sie restartował jak grałem w jakąś gre

jak ci wyskoczy to okno czy masz wysłać raport o błedach to zobacz jakie pliki są tam dołączone i napisz ich nazwe i dokładna lokalizacje w poście

:arrow: podgląd zdarzeń, start-> uruchom-> eventvwr.msc

:arrow: Windows Debugger

:arrow: sprawdź napięci oraz temperatury programem Everest dostępnym na Vortalu.

znaczy tak jak wpisalem eventvwr.msc to wziolem pozniej aplikacja i tam mialem bledy to wzialem wlasciwosci i…

HS_game.exe to plik od heroesa…

Wszystko jest z jedna aplikacja ale jak gram w inne gry to jest to samo(chodzi mi o gry typu fifa lub heroes a nie typu icy tower)

Z blue screenem zrobie jak mi sie tylko pojawi;)

P.S. i pytanie… mam tego everest’a home edition i gdzie sprawdzic napiecie i temperature? W biosie kiedys zrobilem ze mi sprawdzal temperature ale tym programem to nie wiem jak;/

Pewnie cos z zasilaczem

nie koniecznie stery czy zasilacz, równie dobrze mogą to być problemy z temp. procesora - np. radiator za wolno lub za mało ciepła odbiera…

a może zacznijmy od poczatku?

zobacz w biosie czy masz ustawiona temperature na procku lub systemie

najczestszy blad to ustawienie temperatury na 50-60 stopni celsjusza i jak uzywasz www to jest ok ale jak pograsz wzratsa temp procka i masz przez bios restart kompa

i tak w koło macieju

najlepiej zdejmij ta opcje w ogole

Taka żecz może się zdarzać przez uszkodzone sektory. Też mam coś takiego na grze scct. Radziłbym ci przeskanować dysk programem get data back for NTFS. Pokaże ci gdzie masz uszkodzone sektory i sprubuje odzyskać pliki z nich. Może być też przypadek że gra została akurat zapisana na jednym z takich sektorów.

U mnie tak było jak się stara karta graficzna przegrzewała. Po prostu zabezpieczenie przed przepalanie i zawsze jak pograłem z 10 minut w jakąś grę z 3D komp się resetował.

— Edycja

Jaką masz karte graficzna :?:

Siema! Sprawdzalem wasze propozycje jak stery czy tym podobne to nie to jednak;/ jutro jweszcze sprawdze propozycje robciusa i maxpl17 i dam znac;]

Pozdro;]

Macias;)))

macias123

Jak zrobisz,napisz co było przyczyną,przyda się dla innych.

Witajcie! Problem byl taki… Musialem przeczyscic calego kompa od zewnatrz (czyt. zasilacz, płyta główna). Dziekuje wszystkim ktorzy mi pomogli dajac propozycje!naprawde kazda wasza prpozycja byla dla mnie bardzo wazna!

PozdrAWIAM,

Macias;))))

elo jestem nowym uzytkownikiem mam maly problemik no wlasciwie duzy!

kazda gra mi sie cholernie zacina chociaz mam

pentuim4 2.88

1500Ram

windows xp

z dodatkiem service pack2

karta graficzna 264

karta dziwekowa nie wiem

i jeszcze w jak wlaczy sie gra to jest cholerna pixeloza(kropki na calym ekranie)

z gury dzieki

mam problem wszystkie gry mi sie zacinaja i mam straszna pixeloze jak gram nie wiem czemu prosze o pomoc

parametry:

windows xp

service pack2

pentium4 2.88GHZ

pamiec 1500Ram

karta graficzna ge force4 256

karta dziwiekowa-nie wiem