Restartujący się komputer

Witam

Mam mały problem z komputerem. Może nie zdarza się to nagminnie, ale jednak. Podczas normalnej pracy obraz na monitorze staje się czarny i następuje restart systemu, po czym normalnie się włącza i wyskakuje komunikat…system odzyskał sprawność po poważnym błędzie… System był niedawno przeinstalowywany. Wszystkie sterowniki dobre. Na pewno to nie wina zasilacza. Nie mam pojęcia… Może ktoś wie, co może być przyczyną takiej sytuacji?

attack89 , konsola odzyskiwania systemu Windows i polecenie “chkdsk /r”.

To już jakiś czas temu robiłem i nic nie pomogło

attack89 , może coś się grzeje, sprawdź temperatury na poszczególnych podzespołach.

Temperatury są dobre. Nic się nie grzeje a wewnątrz obudowy temperatura nie przekracza

29ºC. W biosie są identyczne temperatury jak poniżej

fa567170bfa1f1e9.jpg

Płyta ASUS

Karta GeForce 8600 GT Galaxy

Procesor Intel Core 2 Duo E6320

2 GB ram

Zasilacz Tagan 400W

attack89 , jak definiujesz normalną pracę? Może problem tkwi w sterownikach od jakiegoś podzespołu.

Normalna praca. Słuchanie muzyki, przeglądanie stron, pisanie na Wordzie, czy choćby od czasu do czasu gra. Dzisiaj reset był podczas przeglądania strony. Sterowniki wprost od producenta wiec nie wiem. Od czerwca takich restartów było z 5 , może 7. Nic. Zobaczę czy będzie następny. Jeśli będzie to zaniosę do serwisu, ponieważ na 100% nie jest to żadna aplikacja czy system

attack89 , sprawdź, czy kondensatory na płycie głównej nie są spuchnięte.

Tagan to przodownik wśród producentów zasilaczy, lecz i taki może mieć chwile słabości.

Jeżeli masz możliwość, to pożycz od kogoś zasilacz podobnej klasy i sprawdź, czy problem występuje nadal.