Restartujący się komputer

Hej, wielka prośba o pomoc. Mam ogromny problem z moim komputerem. Co chwilę się wyłącza i restartuje. Gdzie mogę szukać przyczyn? Dzieje się tak tylko podczas gier - czyli jak rozumiem podczas wytężonej pracy. HD tune i Crystaldisk nie pokazują błędów. Jakby komp nie ogarniał “wysiłku”

Każdy pomysł się przyda :slight_smile:

Płyta główna:
Typ procesora QuadCore Intel Core i7-2600K, 3800 MHz (38 x 100)
Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-PH67A-UD3-B3 (2 PCI, 3 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
Mikroukład płyty głównej Intel Cougar Point H67, Intel Sandy Bridge
DIMM2: Kingston 99U5403-436.A00LF [ TRIAL VERSION ]
DIMM4: Kingston 99U5403-436.A00LF [ TRIAL VERSION ]
Typ BIOS’u Award Modular (03/21/12)

Ekran:
Karta wideo GeForce GTX 980 Ti (6 GB)

Akcelerator 3D nVIDIA GeForce GTX 980 Ti
Monitor Iiyama ProLite 2473HD [24" LCD] (1109410801348)

Magazyn:

Dysk fizyczny ST1500DL003-9VT16L ATA Device (1500 GB, 5900 RPM, SATA-III)
Dysk fizyczny ST3320620AS ATA Device (320 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Płyta główna

Producent Gigabyte Technology Co., Ltd.
Nazwa PH67A-UD3-B3

Procesory / Intel® Core™ i7-2600K CPU ]

Właściwości procesora:
Producent Intel
Wersja Intel® Core™ i7-2600K CPU
Częstotliwość zegara zewnętrznego 100 MHz
Maksymalna częstotliwość taktowania 4000 MHz
Bieżąca częstotliwość taktowania 3500 MHz

Urządzenia pamięciowe / A1 ]

Właściwości urządzenia pamięciowego:
Współczynnik postaci DIMM
Rozmiar 8 GB
Maks. prędkość zegara 1333 MT/s

[ Urządzenia pamięciowe / A3 ]

Właściwości urządzenia pamięciowego:
Współczynnik postaci DIMM
Rozmiar 8 GB

Cześć,

Prawdopodobnie zasilacz nie trzyma napięć (temperatura w normie) więc zapodaj fotkę co tam u ciebie pisze :

Kliknij PPM na Komputer ----->wybierz "Zarządzaj "------> Podgląd zdarzeń -----> Krytyczne i błędy
Windows XP
W menu start wybierz "Uruchomianie " (lub na klawiaturze Windows+R) wpisz eventvwr.msc /s

Mam coś takiego

Winny jest zasilacz (tak jak myślałem):

Jaki masz zasilacz i ile ma lat?

Nie wiem. Jak to sprawdzić? Mam zamiar “odkurzyć” kompa. Sały sprzęt oprócz grafiki i ramu ma chyba koło 6 lat. Tak mi się wydaje. Bo zmieniałam RAM i grafę niedawno. Kupiłam kompa na wypasie na tamte czasy. Dalej prawie wszystkie gry mam na maksa, ale od pewnego czasu, szczególnie od kilku tygodni, zaczyna padać. Kupiłam Pillars of Eternity 2 - przy tym pada. Zaczął padać przy zmodowanym na maxa Skyrimie SSE. Ale POE2 to już koszmar - 3 minuty gry i reset. W międzyczasie pojawiły się tzw, długie beepy przy resecie. Po wyłączeniu się kompa nie restartuje się normalnie, tylko mam długi beeb i brak reakcji. Dopiero po wyłączeniu zasilania i ponownym włączeniu na nowo się uruchamia. Pomocy :slight_smile: Moim zdaniem mam w miarę dobre bebechy, ale coś tu nie gra.

ciągły sygnał - brak pamięci w bankach lub brak podłączanej karty graficznej
Chyba o to biega, resztę można zobaczyć choć tu:
http://active-comp.pl/bios.html
Komp do przeczyszczenia, jeżeli nie pomoże to faktycznie wymiana/naprawa zasilacza.

Zgadza się ale naprawa zasilacza nwm czy jest opłacalna .

Na twoim miejscu wyczyścił go z kurzu i więcej nie włączał do czasu kupna nowego zasilacza.

Hej, komp czysty, sprawdziłam. A pomożecie mi z wyborem zasilacza? Na co muszę zwrócić uwagę?

Aha, jeszcze jedno -

mam screena z afterburnera

Tak wygląda na losowej słabej gierce, na grze, w której mi wywala przed resetem przy GPU miałam 60 stopni, 100%, 99%, trzeciej wartości nie pamiętam

Temperatura GPU jest w normie a te 100 i 99% to nie są cały czas,czasami są mniejsze wartości (tzn. w normie).

Dam ci propozycje zasilaczy, które ja bym dał .
Wybierałem “na oko” i mogą mieć pewien zapas mocy (nie mam tak dobrego sprzętu jak ty :slight_smile: ) :




Ten jest najtańszy :

A teraz bardzo dziwne pytanie - zauważyłam jedną mega dziwną prawidłowość - komp wiesza się TYLKO wtedy, kiedy używam cheat engina (tak, wiem, cheatowanie jest złe), ale rzeczywiście tak jest. Sprawdziłam wielokrotnie miejsca, w których się wywalał (miałam takie 100% trafienia, gdzie zawsze padał, konkretna walka, konkretna scena). Przy tych samych momentach bez cheat engina śmiga jak szalony. Czy to w ogóle możliwe?

Używanie kodów w grze single player nie jest złe
A co do systemu to mozliwe że istnieje bug w windowsie, który aktwuje się podczas użytkowania cheat engine(np. naruszenie pamięci) i przez to system się wyłącza

Dzisiaj cały dzień grałam bez ani jednego crasha, “obiegłam” wszystkie miejsca, w których mi wywalało i rzeczywiście działa. Naprawdę ciekawe.

A to ci ciekawy przypadek.