Restarty, BSODy, etc

Mam problem z komputerem brata, komp dość stary (ok 3 lata), ale do tej pory działał idealnie, właściwie tylko wymieniałem w nim zasilacz 3-4 miesiące temu.

Niestety od tygodnia zaczął się sam restartować i zalała go fala BSODów.

Memtest pokazał 182 błędy na pierwszej jednej z kostek ramu więc myślałem, że to jest przyczyną. W sklepie wymienili mi od ręki na nowy i Memtest nic już nie znalazł. Niestety restarty pozostały. Ze sterownikami nic nie było ruszane, brat za dużo namieszać na nim nie mógł, ale mimo to wybrałem wariant brutalny czyli format.

Po formacie, zainstalowałem stery z orginalnych płytek + najnowsze stery Nvidii (171.**). I znowu restarty, minidumpy sugerowały błędy sterów nvidii więc odinstalowałem je całkowicie i zainstalowałem te orginalne z płytki (91.*). Restart nie znikły, ale minidump tym razem sugeruje:

Probably caused by : ntoskrnl.exe ( nt+1ea53 )


Followup: MachineOwner

---------

i

Probably caused by : cmuda.sys ( cmuda+2222e )


Followup: MachineOwner

---------

Googlowałem przez dwie godziny i żadnego rozwiązania sensownego nie znalazłem. Czym to dalej testować?

Procesor Intel Pentium 3.0 GHz, 3x512 MB DDR, karta graficzna GeForce 7600 GS (roczna). Zasilacz jakiś 300 watowy noname, wymieniany 3-4 miesiące temu. Restarty występują co 10min-3h przeglądając strony czy grając w jakieś gierki mało wymagające.

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Czytanie DMP

Sprawdź rozwiązanie (także w linkach): kody błędów.

Jeżeli nie rozwiążesz problemu, to daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Podaj odczyt napięć z Biosu.

Z tego co piszesz raczej na 100% zasilacz . No name to nieporozumienie - zasilacz niestety jest lekceważoną ale bardzo istotną cześcią kompa . Pozdro

Kody błędu 100000D1 i 1000000A. Wg strony którą podałeś to problemy ze sterownikami… problem w tym, że ma zainstalowane są C-Media Audio drivers i stery Nvidii, oba w tej wersji która była dołączona przez producenta.

CPU temp 63st C

M/B temp 43st C

Vcore 1,300V

+3,30V 3,334V

+5,00V 5,139V

+12,00V 11,863V

Uaktualni je. Poszukaj na stronie producenta nowszych.

Napięcia nawet się trzymają.

Próbowałem, po zainstalowaniu sterowników nvidii w wersji 178.24 restarty pojawiały się jeszcze częściej i wtedy z tego co pamiętam WinDbg pokazywał

Probably caused by : nv4_disp.dll

Podaj w takim razie konfigurację komputera, chodzi głównie o model płyty głównej.

http://www.wklejto.pl/19861

Odinstaluj wszystkie poprzednie sterowniki i wyczyść rejestr CCleanerem. Wyłącz kartę graficzną zintegrowaną w Biosie.

Zainstaluj:

Dźwięk

AGP

Kartę graficzną

DirectX

W razie problemów, przeczytaj to: instrukcja

Przy takiej paczce sterowników wytrzymał około 5 godzin i dzisiaj znowu restart z takim logiem:

BugCheck 1000000A, {6, 1c, 1, 804d9652}

Probably caused by : ntoskrnl.exe ( nt+2652 )

Followup: MachineOwner

Przejrzałeś linki dla tego błędu po prawej: http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=11

Może któryś Ciebie dotyczy?

Sprawdź pamięć programem Memtest86+.