"Restarty" dysku podczas pracy

Witam,
Od jakiegoś czasu mój dysk twardy wydaje dziwne dźwięki jakby się restartował (rozpędzał talerze).
Specjalnie mi to nie przeszkadzało aż do dzisiaj jak grałem i czułem przycinanie komputera i słyszałem jak dysk ciągle próbował rozpędzać sie na nowo. Oczywiście dysk już ma trochę godzin po sprawdzeniu dokładnym sektorów nie wykryło żadnych błędów.
Tutaj zdjęcia z HDTune


Słyszałem, że może być to wina kabla zasilającego (przejściówka z molexa) zmieniłem teraz na drugi
Dzięki za pomoc.

Zmień raczej kabel sygnałowy i sprawdzaj c7 czy nie rośnie…

Smart wykazuje problemy C7 w dosyć dużej liczbie, można przypuszczać że są od dłuższego czasu i dlatego uzbierało się dosyć dużo błędów, chyba że wystąpiły jednorazowo lawinowo. Zakładając pierwszą tezę i wystąpienie problemów odczuwalnych dopiero teraz. Smart zanotował początki problemu podsystemu mechanicznego, parametr 0A. Który to parametr ,informuje o problemach z rozpędzeniem talerzy, a taki problem opisał autor. Sprawdź więc zasilanie dysku, czy np. jest dobrze wciśnięte, albo zmienić wtyczkę zasilającą, bądź sam dysk zaczął mieć problemy mechaniczne. Kabel sygnałowy, na wykazane problemy komunikacyjne też można wymienić, nawet jak wcześniej nie było odczuwalnych problemów.