Restarty kompa

Potrzebuje pomocy. Mam jakies dziwne problemy z kompem. Podczas instalowania niektórych programów, albo w jakichś momentach w grach, w których komp musi mocno pomyśleć robi mi sie bluescreen i restartuje sie komputer. Zazwyczaj jest tak, że niebieski ekran pojawia sie tylko na sekunde i komputer mi sie sam restartuje. Podczas instalowania jednej gry ten ekran pojawil sie i moglem przeczytac co jest napisane. Była tam mowa o jakims pliku a347bus.sys czy jakos tak. Poszukalem w internecie cos na ten temat i znalazłem, że jest to plik z Alcohola 120% i że czesto sprawia problemy. Usunąłem program i wszystko bylo dobrze (przez jakies 4 dni) dopóki nie chcialem nagrac plytki. Podczas nagrywania Double Layera (!) wyskoczyl mi znowu bluescreen (byłem troszke zirytowany ) Wtedy na ekranie było napisane coś o tym ze jakis nowy sprzet jest źle zainstalowany i mam go usunać, szkoda że ja nie dodawałem żadnego sprzetu przez ostatnie dwa tygodnie. Moze ta informacja pomoze, formatowalem dysk z tego powodu i po formacie było to samo Na początku mysłaem, ze to wina jakiegos sprzetu, może RAMu, ale teraz to ja juz nie mam pojęcia o co chodzi. Prosze o pomoc.

Lazikarmaly.gif

  • sprawdź temperatury everestem

  • sprawdź kondensatory na płycie głównej

  • przetestuj ram memtesten (jest na wortalu)

  • sprawdź napięcia na zasilaczu.

Właściwości czujnika

Typ czujnika ITE IT8716F (ISA 290h)

Typ czujnika procesora graficznego Driver (NV-DRV)

Stwierdzono otwieranie obudowy Nie

Temperatury

Płyta główna 39 °C (102 °F)

Procesor 25 °C (77 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 32 °C (90 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 38 °C (100 °F)

Aux 44 °C (111 °F)

Procesor graficzny 48 °C (118 °F)

Seagate ST3200826A [TRIAL VERSION]

Wentylatory

Procesor 3111 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.20 V

+3.3 V 3.38 V

+5 V 4.92 V

+12 V [TRIAL VERSION]

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.78 V

VBAT baterii CMOS 3.04 V

Nie wiem czemu ale to co raz czestszy problem…

ja mam to samo…

u mnie RAM’y sa dobre (testowalem), zasilacz tez wymienilem, temperatury w normie, na kondensatorach tez nic nie widac…

i niewiadomo jak ani dlaczego po prostu kompik sie resetuje

moze UPS by pomogl :> ta polska siec ze skokami napiec mogly cos uszkodzic ?

Kiedyś na jeszcze starym kompie :stuck_out_tongue:

Też się resetował bez przyczyny,wkońcu rozkręciłem przedłużacz i okazało się że był spalony.Proponuje sprawdzić wasze listwy bądź gniazdka.

Może ci uszkodzić nawet przepięcie w linii telefonicznej jak podpięty jesteś do modemu.

Powód zawsze jakiś jest. Jak wszystko sprawdzone to prawdopodobnie płyta do wymiany. (Pod warunkiem, że wszystko sprawdzone na 100%)

Miałem ten problem, wejdź do edytora rejestru, pousuwaj pliki alkohola - mianowicie 347bus i a347scsi są w HKey_Local_Machine\System\CurrentControlSet\Services

usuń też fizycznie te pliki z %windir%\System32\Drivers ponadto wejdź w C:\WINDOWS\Prefetch i wykasuj wszystko, przeczyść rejestr i jakimś Cleanerem (polecam RFA) i restartuj kompa.

Jeśli masz Deamona (a podejrzewam że masz) to uważaj co instalujesz bo SPTD jest mało tolerancyjnym sterownikiem choć ponoć poprawiono jego kompatybilność w Daemon 4.0.6.