Restarty komputera po zmianie procesora

Mam problem z moim kompem. Ostatnio kupiłem sobie procesor athlon 64 3200 (2200mhz) na jądrze venice pod socket 754. Mam plytę msi k8n neo z nforcem 3. Chodzsi o to, że komputer zaczął działąć niestabilnie. co jakiś czas wyskakują blusescreeny i komputer się restartuje. W czym problem? Wcześniejszy moj procek to amd athlon 64 2800, ktory dzialą bezproblemowo. nie wydaje mi sie aby problemem byłą temperatura gdyż procesor się grzeje do ok 42 stopni, więc nie jest to jakaś dramatyczna temperatura. Czy możliwe jest że to wina zasilacza? obecnie mam 300 watowego modecoma (standardowy z obudową).

Prawdopodobnie to wina zasilacza. Zmiana na Fortona/Delte 350W, albo na Amacroxa (bardziej przyszłościowy). Można by jeszcze spróbować na czystym systemie, ale wątpię żeby to pomogło.

sprawdź ramy, temperatury komponentów, czy nie napuchły kondensatory w sekcji zasilania procesora na płycie głównej i pozostałe. spróbuj podłączyć inny zasilacz w ramach testu.

spróbuj zresetować ustawienia BIOSu. Na płytach z intelami to czasem pomaga

a reinstalowales system po wymianie procesora?

jesli nie to zrob to a wszystko będzie dobrze

Oczywiście, że reinstalowałem, reset biosu też był, ustawienia też ok. więc nie wiem na 100% gdzie leży problem… Najbardziej chyba prawdopodobnym źródłem jest ten zasilacz… ale nie mam jak sprawdzić na innym…