Restarty komputera, słaby dźwięk w Xonar DX


(Piotr Raczkowski) #1

Mam nowy komputer od tygodnia i mnóstwo z nim problemów. Niektóre z nich udało się jakoś rozwiązać, ale dwóch nie. Nie jestem pewny, czy usterki dotyczą software'u czy hardware'u.

  1. problem: komputer w różnych niespodziewanych momentach się restartuje albo - częściej - obraz zamiera - pojawiają się pasy, a raz nawet miałem migoczące, przypominające nieco obraz z wgrywania gier na C64. Od razu powiem, że w menedżerze urządzeń wszystkie urządzenia są OK, narzędzia Windows Vista - generowanie raportu kondycji systemu nie wskazuje żadnych problemów. Jak jeszcze inaczej można sprawdzić, co nie gra. W trybie awaryjnym i Express Gate komputer chodzi bez zastrzeżeń.

  2. problem, który być może wiąże się z 1.: karta dźwiękowa Xonar DX gra bardzo cicho i trochę zniekształca dźwięk, zwłaszcza jak się podgłaśnia. Na różnych forach były już podobne zgłoszenia problemów, więc jeśli ktoś wie, co może być przyczyną sytuacji, którą opisałem, proszę o pomoc. Czy może grać tak cicho, bo jest źle zamontowana?


(Cosik Ktosik) #2

Z programu Everest Ultimate podaj odczyt z czujników (w programie komputer->czujnik).


(Piotr Raczkowski) #3

Proszę bardzo:

http://wklejto.pl/14915


(Cosik Ktosik) #4

Masz bardzo nagrzaną kartę graficzną. Czy posiadasz jakieś dodatkowe wentylatory w obudowie? Czy kable są poukładane?


(Piotr Raczkowski) #5

No, są dwa, obudowa to

http://sklep.madtech.pl/go/_info/?id=30472.

Na temat ułożenia kabli w obudowie się nie wypowiadam, bo się nie znam. Jedno jest pewne: kabli jest mnóstwo.


(Emilmlo) #6

Zainstaluj najnowsze sterowniki do karty dźwiękowej, oczywiście odinstaluj obecne najpierw i przeczyść rejestr po sterownikach.

Jaka karta graficzna ?? jakie sterowniki do karty graficznej ??


(Piotr Raczkowski) #7

Karta graficzna to Sapphire Radeon HD 4870, wersja sterowników to chyba Catalyst 8.7.


(Emilmlo) #8

Zastosuj fanfixa

http://forum.pclab.pl/t383958.html


(Piotr Raczkowski) #9

Zainstalowanie nowych sterowników do karty dźwiękowej nie pomogło. Podejrzewam, że to ona może być przyczyną problemu. Być może trzeba ją będzie wymontować i sprawdzić w innym komputerze, a może jest źle zamontowana.