Restarty komputera

Witam.

Mój problem polega na tym, iż robiąc coś na komputerze czy to gram czy słucham muzyki czy surfuje po necie nagle z nie wiadomo jakiej przyczyny restartuje mi się komputer. Czasami jeszcze zdarza sie tak (ale tylko podczas grania) iż wygasi mi się monitor (tak jakby kabel który łączy kartę graficzną z monitorem został odłączony).

Potrafi ktoś pomóc? :frowning:

Proszę o szybką odpowiedź i pozdrawiam, Mav.

Podaj markę i moc zasilacza.

Sprawdź temperatury podzespołów jakimś programem, np. Everest, oraz podaj producenta i model oraz moc zasilacza.

Być może za bardzo grzeje Ci się karta graficzna lub/oraz inne części komputerowe bądź zasilacz nie wyrabia.

Podaj też całą konfigurację komputera.

Podaj dokładniejsze informacje o komputerze, tj konfiguracja+zasilacz(moc/producent)+system operacyjny.

Czy Masz jakieś bluescreeny?

Czy temperatury i napięcia są w normie?

Czy na płycie głównej nie spuchły kondensatory?

Czy pamięć była sprawdzana pod kątem błędów (np programem memtest86), a dysk twardy na bad sektory?

A więc tak:

Procesor: AMD Athlon XP, 1320 MHz (11.5 x 115) Palomino

Płyta główna: MSI K7T Pro2-A

Karta graficzna: Radeon 9200 SE 128MB

Zasilacz: No-Name 300W …

Temperatury w normie, napięcie tak samo. Pamięć ani dysk nie zawierają błędów.

Więc jak to wina zasilacza? Co o tym myślicie?

Zależy, jak długo masz komputer. Moim zdaniem to wina zasilacza, być może jest za słaby lub z kiepskiej firmy, ale niech ktoś kto bardziej się na tym zna ode mnie się wypowie :wink:

http://www.oc-forum.org/Zasilacze-najle … 13020.html

Jeżeli masz jakiegoś znajomego, który ma dobrej firmy zasilacz i tej samej mocy lub większej, to niech Ci pożyczy i podłącz go pod swój komputer i sprawdź, czy nadal ten problem występuje, jeśli tak, to znaczy że wina faktycznie leży po stronie zasilacza

Ok postaram się to zrobić i napiszę czy pomogło jutro czy pojutrze :wink: