Restarty komputera

Witam,

Podkręciłem procesor AMD Athlon xp 1800+ 1,5 Ghz do 2,0 Ghz(zmieniłem szyne ze 100 do 133).

Podczas testu 3d Markiem 03 zawsze przy ładowaniu drugiego filmiku komputer się resetuje. Zdarza się też, że przy

niektórych grach również się resetuje. Temperatura nie przekracza 62 stopni.

Co się dzieje?

Może zasilacz nie wytrzymuje. Jaki jest producent i model tego urządzenia? Możesz sprawdzić miernikiem napięcie na poszczególnych liniach?

zasilacz napewno wytrzymuje, bo jest to chieftec 450W

Myślałem, czy nie trzeba zwiększyć napięcia procesora?

Ale jaki dokładnie chieftec, nie wszystkie serie są super udane.

Masz standardowe napięcie na procesorze?

Może Masz bluescreeny, tylko za szybko znikają i o tym nie wiesz?

Aby BSOD pozostał na ekranie, wejdź do panelu sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia->odznacz automatyczny restart po awarii. Napisz na forum, jaki kod błędu został wygenerowany oraz jaką podano przyczynę.

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Czytanie plików DMP

Sprawdź rozwiązanie (także w linkach): kody błędów.

Jeżeli nie rozwiążesz problemu, to daj raport na forum. Wklej go na http://wklej.org a tu daj tylko link do niego.

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.

Chieftec GPS-450AA

napięcie jest standardowe

No akurat GPS jest tą niezbyt udaną serią. :slight_smile:

Ale na początek wykonaj to co pisze cosik_ktosik, a następnie zobacz czy da coś zwiększenie napięcia na procesorze.

pojawił się bluescreen ale był pusty (nic nie pisało)

Adalbert co ty za pierdoły gadasz sam posiadam GPS 450 W i chodzi jak złoto na moim sprzęcie z podpisu.

A na jego sprzęcie niedaje rady nie bądź śmieszny. Jeżeli są Bsody to zmniejsz taktowanie i podnieś napięcie na pamięciach i ewentualnie na procku

oto dwie najistotniejsze linijki z raportu

Probably caused by : ati3duag.dll ( ati3duag+1178f8 )

BugCheck 1000008E, {c000001d, e35008fc, ad6ed890, 0}

cóż jeżeli podkrecasz procka to i też podkręcasz port agp to dlatego

Usunąłem poprzednie sterowniki i wgrałem sterowniki ATI Catalyst 6.4.

Problem zniknął. Jak zrobić żeby na sterownikach instalowanych z płyty dołączonej do mojej karty graficznej, komputer również się nie resetował??

A Kowalski ma Tracera przez 3 lata na swoim sprzęcie i też chodzi jak złoto… (to nie jest porównanie, tylko analogia)

Nie mówię, że GPS są beznadziejne, ale o tym, że to słabsza seria (z którą niekiedy pojawiają się problemy częściej niż w innych seriach).

“Jak zrobić żeby na sterownikach instalowanych z płyty dołączonej do mojej karty graficznej, komputer również się nie resetował??”

A dlaczego chcesz instalować starsze sterowniki?