Restarty komputera

Zwiększyłem to napięcie z AUTO na 2.080V na tyle ile pozwala mi BIOS to znaczy mogę zwiększyć więcej, ale tamte są zaznaczone na czerwono. Everest pokazuje 2.06V tak jak na screenie poniżej. Teraz takie głupie pytanie. Nic mi się nie spali po podniesieniu?

a136e0d4c0fa503f.jpg

Może warto zmienić (uaktualnić) bios? Trochę do tej płyty już ich wyszło, najnowszy to F10, poprawki mogą zdecydowanie poprawić stabilność kompa. Tu są wszystkie biosy:

http://www.gigabyte.pl/products/mb/bios … 3l_10.html

Poczytaj w opisach co zostało w nich zmienione.

Wiem, że wyszło ich już dużo, ale w mojej sytuacji wiele nie zdziałają. Przeglądałem je już niejeden raz. Teraz to mi chodzi o to czy po podniesieniu do 2.080V nic mi się nie spali.

Z Biosem będę kombinował jak jeszcze raz będę miał reset.

Nic się nie spali po podniesieniu jak producent zaleca 2.20V przy timingach 4-4-4-12

Scorpio mam do Ciebie jeszcze takie pytanko. Bios mi zaznaczył napięcie 2.1 i wyższe na kolor różowy, ale mogę je ustawić. Natomiast od napięcia 2.5V są na czerwono i migają. Czyli jak ustawię na równe 2.2V (te różowe) to też się nic nie stanie czy raczej już nie podnosić???

Nic się nie stanie, bo sam producent ramu tak zaleca, jak by napięcie 2.2V miało coś zrobić to by nie pisał że takie jest zalecane.

I kur*a i gó*no to dało. Nie da się nie kląć. Dzisiaj znowu był reset. Od listopada 2008 roku walczę z tym cholerstwem. Wdałem kupę pieniędzy i nadal nie zlikwidowałem tej usterki. Nie wiem, co robić. Teraz jak myślicie? Bardziej to jest wina karty graficznej (8800GT) kupionej w październiku czy raczej dwu letniego procesora??? Podpowiedzcie coś jeszcze? Idę o 16 do sklepu zamawiać procesor. Dobrze robię czy raczej znowu wydam niepotrzebnie pieniądze??

viewtopic.php?f=19&t=324951&start=30#p2138761

i wstrzymaj się jeszcze z 1 - 2 dni z zamawianiem procka.

Bios wgrany a reset niestety był. Nie czekałem długo i kupiłem najtańszy procesor, jaki mieli obecnie na składzie. Nie wiem czy dobrze zrobiłem wziąwszy E7400 za 470 zł. Już przepadło. Mam nadzieję, że teraz będzie dobrze. ![-o<

To jest dobry procesor ten E7400??? Będzie duża różnica wydajnościowa miedzy E6320 a E7400???

To jest 1GHz więcej to różnica będzie spora, ale jak by miały podobny zegar to szybszy by był E6320 w grach które lubią cache, do o/c jest dużo lepszy.