Restarty komputera

Witam!Mój problem polega na tym że komp mi sie resetuje jak gram.Grałem w GTA 4 i resety w COD 4 multi tez.Temperatury w porządku bo karta i proc nie przekraczają 46C.Wcześniej miałem po instalacji GTA 4 błędy ale z GTA 4 tylko i był 1 bluescreen,potem nic mi nie wyskakiwało i jeszcze jak system sie ładuje to było ok 40 przejść tego pask ale już jest ok.Dziwne bo jak grałem w GTA 4 na starym dysku 80GB segate to nie było żadnego restartu a grałem z 3h a na tym odrazu były.Nawet misji sie nie da zrobić.Prosze pomóżcie mi :slight_smile:

Konfig kompa:

-intel c2d e4500@2.9Ghz(sprawdzałem ohrtosem 2.5h i 0 błędów)(procek kupiony na allegro prawie nowy uzywany kilka dni-wychodzi na to ze uzywany ogólnie mniej niż miesiąc)

-3gb ram(sprawdzałem memtestem było360% i 0 błędów)

-gainward gts 250 512Mb (Karta ma z 4-5 miesięcy)

-OCZ Stealch&Stream 500w(zasiłka ma z 4-5 miesięcy)

-gigabyte ga945-gzm-s2

-hdd hitahi 250Gb

Restarty mogą być spowodowane:

  1. Niewidocznymi BSOD’ami czyli wskazywało by na sterowniki od czegoś

  2. Temperatury na procesorze/zasilaczu/karcie.

Jedne od drugiego można rozróżnić tym, że w 1 od razu jest restart, a w 2-gim najpierw komputer się wyłącza a po chwili załącza od nowa.

Podaj model zasilacza.

//

Sorry, nie dopatrzyłem. A jak wyglądają kondensatory na płycie głównej?

Podczas uruchamiania kompa dajesz F8 i wybierasz wyłącz automatyczne uruchamiania komputera po awarii - czy jakoś tak.

Wklej screen z programu HD Tune z zakładki health i zrób pełen skan dysku tym programem.

Jeżeli masz dostęp do miernika to zmierz napięcia na zasilaczu lub chociaż podaj te z BIOS’a.

A na jakim Windowsie jedziesz…??

WooQash- to są restarty bo odrazu komp sie załancza.A tak wogóle co to są te BSOD’Y?i jak to zwalczyć?Acha ja wczoraj specjalnie pod GTA 4 przeinstalowywałem stery od grafy i czyściłem ccleanerem i wcześniej nie było resetów

flaszer-kondensatory wyglądają wporządku bo rozbierałem dzisiaj i wczoraj kompa i nic dziwnego nie widziałem ale jeszcze na wszelki wypadek zobacze. A teraz wpadłem czy to może być od słabej baterii na płycie głównej?Bo płyta ma kilka lat

smoq5- masz linka do screena bo nie umiałem wkleić tutaj http://img710.imageshack.us/i/hdtunehea … 525dl.png/

dostęp do niernika niemam ale zaraz zobacze na te z biosu

Ejkon-Mam Windows XP SP3

BSOD - Blue Screen of Death

NA xP Się nie znam to Ci nie pomogę…

Skanowałem dysk hd tune w zakładce Error Scan i wszystko jest na zielono czyli wszystko ok.Dalej nieweim co to może być :confused:

Dysk wygląda na to, że masz w porządku. Czy wykonałeś opcje z klawiszem F8?

TAk to z klawiszem F8 wykonałem.Grałem ok 1h temu w fife 10 multiplayer 3 mecze i nie było żadnych resetów ani błędów.Niewiem co jest grane ze po cod 4 i gta 4 komp mi sie resetował.A i przeinstalowałem stery do grafy.

A jak napięcia z BIOS’u? Dobrze byłoby monitorować temperatura CPU i GPU na przykład Everestem.

Patrzałem wczoraj w biosie na napięci i obok wszędzie pisało ok i nie pisałe wartości napięć.Temperatury mam w porządku bo proc i karta podczas grania nie więcej niż 46oC,dysk 38oC więc temperatury są w porządku, a jak sprawdzić temperature chipsetu?Może on sie grzeje?

Palcem dotknij jak nie ma czujnika, ale przy tym radiatorze pewnie będzie gorący, sporo płyt ga lądowało w serwisach z zjaranym chipsetem, radiator w tych płytach nie jest duży to płyty się grzeją. Proca masz podkręconego w zasadzie pierwsze co powinieneś robić to ustawić wszystko na deflaut i dopiero sprawdzać czy będzie stabilnie, może przesadziłeś z oc proca/ram, masz za mało V, sekcja zasilania proca nie wyrabia przy oc, bo na 100% jest słaba, to płyta dla ludzi którzy w oc się nie bawią. Test w orthosie 2,5 to za mało min 8-12h, a błędy w oc często prędzej wyjdą w grach niż benhmarkach.

Debugger Windows - lekarstwo na blue screen i resety

http://forum.purepc.pl/FAQ-f8/Debugger- … 04416.html

Kurcze nie moge znaeść tego pliku.Daje w wyszukaj i nie znajduje.Zaznaczam żeby szukał w ukrytych plikach i plikach systemowych ale nie znajduje.Zaraz dam oryginalne ustawienia procka czyli 2.2ghz i zobacze czy będą resety.Acha bo ja podkręciłem procesor w ten sposób że nie zmieniałem fsb ręcznie itp tylko tam wtych opcjach gdzie sie zmienia to wopcji (chyba bo nie pamiętam dokładnie) FSB Core clock dałem na 1066mhz i mam 2.96ghz.

Same podniesienie fsb może być za słabe, bo nie podbijasz napięcia

http://egielda.com.pl/?str=art&id=3426

Może skasowało cleanerem. Zobacz w wyszukiwarce plików czy znajdzie coś z rozszerzeniem dmp, wpisz *.dmp

Zmniejszyłem taktowanie procka i w cod 4 przez ok 40 min nie było restartów ani artefaktów.W GTA 4 po ok 5-10 min zawiesiło sie i były artefakty(jakieś figury nie kwadraty latały mi po obrazie jak myszke w dół przewsunołem).Dzisiaj system też mi sie długo ładował(ten pasek co przelatuje)to miałem ok 30 przejść paska i jak dałem normalne takty procka to mam 12 przejść.W wyszukiwarce wpisałem .dmp i wyskoczyło mi 1989F6.dmp(0KB) i user.dmp(37KB).Chciałem ten pierwszy otworzyć to mi wyskoczyło że chce otworzyć plik o rozmiaże zero i cośtam dale i nie mogłem tego otworzyć a ten drugi dało sie otworzyć (ale to chyba nie ten plik) i pisze takie coś:

Loading Dump File [C]

User Mini Dump File: Only registers, stack and portions of memory are available

Comment: ‘Dr. Watson generated MiniDump’

Symbol search path is: *** Invalid ***

****************************************************************************

* Symbol loading may be unreliable without a symbol search path. *

* Use .symfix to have the debugger choose a symbol path. *

* After setting your symbol path, use .reload to refresh symbol locations. *

****************************************************************************

Executable search path is:

Windows XP Version 2600 (Dodatek Service Pack 3) MP (2 procs) Free x86 compatible

Product: WinNt, suite: SingleUserTS

Machine Name:

Debug session time: Wed May 19 12:41:42.000 2010 (GMT+2)

System Uptime: not available

Process Uptime: 0 days 0:03:50.000

This dump file has an exception of interest stored in it.

The stored exception information can be accessed via .ecxr.

(fdc.fe0): Access violation - code c0000005 (first/second chance not available)

eax=01a018e8 ebx=03a19d30 ecx=030ae621 edx=05000000 esi=031ad958 edi=0012ef78

eip=678d3645 esp=0012ee18 ebp=0012eeac iopl=0 nv up ei pl nz na pe nc

cs=001b ss=0023 ds=0023 es=0023 fs=003b gs=0000 efl=00240206

*** WARNING: Unable to verify checksum for opera.dll

*** ERROR: Symbol file could not be found. Defaulted to export symbols for opera.dll -

opera_67830000+0xa3645:

678d3645 8b4274 mov eax,dword ptr [edx+74h] ds:0023:05000074=???

Ma jakiś problem z plikami od opery, przeinstaluj kasując wszystkie pozostałości

http://www.dobreprogramy.pl/Revo-Uninst … 12741.html

Może grafika uszkodzona, chociaż jak w innych grach nie ma problemu to może wina patchów, sterów.

Dobra przeinstalowałem opere.Wcześniej miałem wersje 9 cośtam a teraz mam 10 cośtam chyba najnowszą.Zobaczymy czy będą restarty albo coś.Przed instalacją grałem chyba ponad 1 h w fife 10 multi i zadnych artefaktów ani restartów.To chyba wina sterów albo paczy do GTA 4 bo inne gry mi sie nie wyłanczają i artefaktów niemam tez.

Dodane 19.05.2010 (Śr) 23:38

Teraz znowu mam kolejny problem :evil: Mianowicie w tej nowej operze niektóre filmiki zacinają mi sie w małym oknie ale jak dam na full screen to jest normalnie,płynnie.Wcześniej tego nie było :confused: