Restarty laptopa - nie od temperatury

(kristoff08) #1

Witam,

Mój laptop restartuje się dość niespodziewanie podczas pracy - Toshiba Satellite L755D. Na początku myślałem, że to od temperatury, ale jednak nie przekracza ona 85 stopni w punkcie krytycznym.

Czy mogę prosić o wskazówki w diagnozie?

(Astor44) #2

A jednak raczej od temperatury! 85 stopni to jest temperatura przeciętna i wcale niemała. W impulsie bywa w tym momencie znacznie wyższa, na co miernik nie zdąży reagować a czujnik bezpieczeństwa owszem tak.
Radzę jednak przeprowadzić konserwację (oczyszczenie, pasta) całego układu chłodzenia.

(krzysztoft1) #3

85 stopni to normalna temperatura podczas pracy podczas obciążenia. Procesory mobilne mogą się nagrzewać nawet do 105 stopni i jest to dla nich bezpieczne. Czy komputer się wyłącza po uruchomieniu gry (nie restartuje się , tylko wyłącza. Ponowne uruchomienie tylko po naciśnięciu przycisku Power)?

(sensu) #4

Restartuje się niespodziewanie?
Jeśli od wysokiej temperatury procesora to szybko to sprawdzisz obciążając go jakimś programem typu prime 95. Jeśli się nie zrestartuje to nie jest to jej wina.
Laptop z którego korzystam nigdy nie przekracza 80 stopni, a od 70 już zaczyna zbijać taktowanie.

(kristoff08) #5

Komputer się restartuje czasami podczas działania gry.

(kristoff08) #6

Niedawno czyściłem chłodzenia. Także zaaplikowałem nową pastę.

(kristoff08) #7

Ile czasu ma trwać taki test? Odpaliłem program na 10 minut i się nie zrestartował. Temperatura max 95 stopni.

(sensu) #8

Możesz trzymać dłużej nawet parę godzin, ale jak dobił do 95 i się nie zresetował, a wcześniej mówiłeś, że max miał 85 to raczej problem jest gdzieś indziej.
Pokaż zrzut z programu crystaldiskinfo.

(gom1) #9

RAM bym jeszcze sprawdził (memtest86).

(kristoff08) #10

2

Screeny z CrystalDisk

(sensu) #11

Dysk jest uszkodzony.