Restarty laptopa - nie od temperatury

Witam,

Mój laptop restartuje się dość niespodziewanie podczas pracy - Toshiba Satellite L755D. Na początku myślałem, że to od temperatury, ale jednak nie przekracza ona 85 stopni w punkcie krytycznym.

Czy mogę prosić o wskazówki w diagnozie?

A jednak raczej od temperatury! 85 stopni to jest temperatura przeciętna i wcale niemała. W impulsie bywa w tym momencie znacznie wyższa, na co miernik nie zdąży reagować a czujnik bezpieczeństwa owszem tak.
Radzę jednak przeprowadzić konserwację (oczyszczenie, pasta) całego układu chłodzenia.

85 stopni to normalna temperatura podczas pracy podczas obciążenia. Procesory mobilne mogą się nagrzewać nawet do 105 stopni i jest to dla nich bezpieczne. Czy komputer się wyłącza po uruchomieniu gry (nie restartuje się , tylko wyłącza. Ponowne uruchomienie tylko po naciśnięciu przycisku Power)?

Restartuje się niespodziewanie?
Jeśli od wysokiej temperatury procesora to szybko to sprawdzisz obciążając go jakimś programem typu prime 95. Jeśli się nie zrestartuje to nie jest to jej wina.
Laptop z którego korzystam nigdy nie przekracza 80 stopni, a od 70 już zaczyna zbijać taktowanie.

Komputer się restartuje czasami podczas działania gry.

Niedawno czyściłem chłodzenia. Także zaaplikowałem nową pastę.

Ile czasu ma trwać taki test? Odpaliłem program na 10 minut i się nie zrestartował. Temperatura max 95 stopni.

Możesz trzymać dłużej nawet parę godzin, ale jak dobił do 95 i się nie zresetował, a wcześniej mówiłeś, że max miał 85 to raczej problem jest gdzieś indziej.
Pokaż zrzut z programu crystaldiskinfo.

RAM bym jeszcze sprawdził (memtest86).

2

Screeny z CrystalDisk

Dysk jest uszkodzony.