Restarty Windows XP Professional

Posiadam Windows XP Professional SP2 i Linux (Linux pod którym nic się nie dzieje i mi śmiga, więc wiem na 100% ze to Windows) pod Windows mam restarty losowe komputera w rożnych odstępach czasu.

Nie mam wirusa sprawdzałem, nie jest to sprzęt już wyeliminowałem, ponad to mam UPsa, więc i nie zaniki napięcia.

Podgląd dziennika zdarzeń wyświetla cala serie komunikatów informacyjnych z tych restartów oto ta informacja:

Źródło: SecurityCenter

identyfikator zdarzenia: 1800

Opis: Usługa Centrum zabezpieczeń systemu Windows została uruchomiona. Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

Proszę o informacje, jak wyłączyć to coś „SecurityCenter”, bo chciałbym uniknąć reinstalacji Windows XP. Wszelkie zabezpieczenia mam odłączone aktualnie z systemu Windows, gdyż badam co to jest. #-o :idea:

Podkręcałeś sprzęt? Może po prostu pojawiają Ci się bluescreeny? Wejdź do folderu c:\Windows\Minidunp i sprawdź nim, czy nie masz w nim plików. Jeżeli są, to ściągnij Microsoft Debugging tools, uruchom narzędzie windbg, wciśnij klawisze ctrl+d, odczytaj najnowszy plik z tego folderu i wklej otrzymaną zawartość. Warto też podmienić zalilacz, ponieważ możliwe, że coś się z nim zrobiło i nie podaje napięć takie jakie trzeba. Co do usługi centrum zabezpieczenia systemu Windows, to jest ten aplet, od którego otrzymujesz alerty, że np. nie masz zainstalowanego antywirusa. Możesz to dziadostwo wyłączyć poprzez aplet services.msc, ale wtedy jezęli np. wirus/trojan czy jakiś inny syf wyłączy Ci antywirusa, to nie będziesz o tym poinformowany…

Nie podkręciłem i nie podkręcam !!

bluescreeanów !!

Jednak są to bluescreeny, bo niby skąd by Ci się wzięły zrzuty pamięci fizycznej?

Spróbuj zaktualizować sterowniki do karty sieciowej.

adamdudek , wyedytuj swojego posta i zlikwiduj zbędne wykrzykniki.