Resztki Kaspersky'ego

Witam serdecznie

Właśnie odinstalowałem antyvirusa firmy kaspersky. Ale niestety coś z niego pozostało. A mianowicie plik: trafficmonitor2.ppl. Nie mogę go usunąć ani przez program odkurzacz ani przez Innovatools Add Remove Plus!.

Jednocześnie w Usługach pozostał proces Kaspersky anty virus 6.0, choć wydaje mnie się że nie powinno go być po deinstalacji. Wyłączyłem ten proces ale nadal nie mogę usunąc pliku. Próbowałem ponownie zainstalowac kaspersky’ego ale nie mogę właśnie przez ten plik…co z tym mogę zrobić ?

Z góry dziękuję za pomoc.

A w trybie awaryjnym też nie można tego pliku usunąć?

Poza tym na stronie Kasperskiego powinnien być program do deinstalacji AV-poszukaj.

  1. Start -> uruchom -> msconfig i zobacz czy podczas startu Kaspersky się uruchamia. Jeśli tak to odhacz go.

1a.Użyj czegoś do zabicia procesów np. GMER’a lub Process Explorer.

Process Explorer pokaże Ci z jakich plików korzysta ten Kaspersky i zapewne będzie to ten Twój plik więc, zabij proces i usuń plik.

Jeśli nie to może:

  1. Wejdź w tryb awaryjny i spróbuj ten plik usunąć z konsoli (zapamiętaj jego ścieżkę), ale 1 sposób powinien pomóc.

Pozdrawiam

TU masz instrukcję.

…wszystkie powyższe metody zawiodły. Przy próbie usunięcia pojawia się info: “błąd danych(CRC)”

Spróbuj nowszą wersją modułu ForceDelete z Odkurzacza.

http://franmo.pl/update/odk_fd2.50.zip

Jeśli masz logiczne błędy na dysku uniemożliwiające usunięcie pliku, to FD je usunie.

Czy KisKav6Remove stosowałeś w trybie awaryjnym?