Retro komputery - wycena sprzętu

(TheSlowik97) #1

Witam :).
Posiadam sprzęt, który ma parę lat. Problem w tym, że ciężko mi wycenić ten sprzęt.

1 zestaw:
Płyta główna Gigabyte GA-6BXE
Procesor Intel Pentium II Celeron-A 333MHz
Ram 256Mb
Bez obudowy i całej reszty.

2 zestaw:
Fujitsu Siemens SCENIC T vkm133
Tyle co wiem:
Procesor AMD 800MHz, zintegrowana grafika i 128Mb Ram’u.
Dysk oryginalny 20Gb i Oryginalny Win2000 już zainstalowany oraz Naklejka z licencją.
Nic więcej nie wiem.

Proszę pomóżcie :).

(MartinaNeumayer) #2

ad1. kompletny komp wraz z monkiem na tym mobo gotowy do uruchomienia widziałam jakiś czas temu za niecałe 200 pln.
ad2. mobo z tego modelu+klocek+ram+nvidia = jakieś 50-70 zeta.
No to przybliżony obraz masz :wink:

(maciekk26) #3
  1. Zestaw 40 zł a 2. 70zł lub 60 . Ja swojego compaq dc7100 z 40 gb p4 2.80 i 2,5 ramu sprzedałem za 60zł

(TheSlowik97) #4

Tragedia z tymi cenami :(. Myślałem, że za 1 zestaw przynajmniej 120zł zdobędę, a drugi przynajmniej 90zł(koło).
Ten 1 zestaw nie jest bardziej wartościowy od tego 2?! Dziwne, myślałem, że Pentium II z tą płytą i ramem będzie dużo cenniejszy.

(TheSlowik97) #5

Widziałem, że Pentium II chodzi od 30zł. Ja mam z całym chłodzeniem, chodź nie wiem czy to zwiększa wartość.
Płyty gigabyte’a nigdzie nie mogłem znaleźć. Co do 2 zestawu to jest tam karta graficzna zintegrowana, więc musiałbym dołożyć jakąś, żeby te 50-70zł wycisnąc.

(TheSlowik97) #6

Dzięki w każdym razie za pomoc :D.
Komputery będą dalej leżeć w kącie, aż zdrożeją, bo bezsensu je sprzedawać za taki marny grosz.

(Johny) #7

Właśnie tak to wygląda,uruchomisz na tym tylko stare gry i programy,dlatego to tak mało warte.W przypadku takich komputerów jak Amiga i C64 ceny podbija jeszcze coraz mniejsza ilość działającego sprzętu.Nikt nie przewidział,że po prawie 30 latach ktoś jeszcze będzie tego sprzętu używał.PC są bardziej masowe i nie mają już tego czegoś.