Retropie ładowanie listy gier z dwóch urządzeń pamięci masowej

Posiadam raspberry z retropie jako retrokonsolę.
Retropie mam zainstalowane na karcie pamięci SD o pojemności 128GB, chcę rozszerzyć o hdd 250GB podpięty do USB. Jest on sformatowany jako ext4 i retropie montuje go automatycznie w /media/usb0.
Ma także już porobione katalogi.

Jak zrobić by lista gier ładowała się z dwóch ścieżek z microsd i usb0, a nie jednej?
Lub jak zrobić by zawartość z katalogu psx z hdd była w katalogu psx na microsd, bez kasowania zawartości tego docelowego katalogu psx na microsd.

Spróbuj utworzyć linki symboliczne katalogów.
Drugie rozwiązanie to instalacja LVM2 i utworzenie wolumenu logicznego wspólnego dla obu lokalizacji.

Mam utworzone, ale tworzy pod katalog, komenda mi nie wchodzi by katalog był identyczny, a jedynie jako podkatalog w nim.

Może użyj gwiazdki?

To powinno działać:
ln -s /ścieżka/źródłowa/* /ścieżka/docelowa

Sam teraz nie sprawdzałem. Pewnie jest lepszy sposób, ale nie warto sobie głowy zaprzątać nauką dziwadeł. Gwiazdka, to uniwersalny sposób oznaczeń wielu plików w danym podkatalogu.

Uwaga: Po utworzeniu nowego pliki w /ścieżka/źródłowa, będziesz musieć wywołać coś takiego:
ln -fs /ścieżka/źródłowa/* /ścieżka/docelowa

Tylko, że powyższe może Ci namieszać. Nie wiem, czy nie usunie Ci plików, które nie są dowiązaniami symbolicznymi.

Ogólnie, to man ln. Możesz gdzieś poszukać tłumaczenia manuali (ich czytnik, to właśnie man) na Polski.

1 polubienie