Retusz twarzy w photoshopie

Siema.

Znacie jakieś dobre sposoby na retusz zdjęć w ps? Chodzi mi głównie o takie coś żeby skóra była gładka. Nie mam na myśli healing brusha :slight_smile:

Powiel warstwę z twarzą. Następnie na warstwie położonej wyżej użyj filtru rozmycia gaussowskiego na tyle silnego by cera była gładka, następnie użyj gumki do wytarcia elementów, które chciałbyś wyostrzyć - oczy, kontury twarzy, włosy, usta, kontury nosa/cały nos, tło zdjęcia. :slight_smile:

Powodzenie operacji zależy, jednak od tego jak bardzo skóra “nie jest gładka” … Możesz spróbować miejscowego rozmycia, a poza tym nie wiem czemu rezygnujesz ze spot healing brush tool

Podobno coś z maskami można robić?

Można, ale w tym przypadku po co? Skoro taki sam efekt uzyskasz powielając warstwę i używając zwykłej gumki - wycierasz z rozmytej warstwy te fragmenty, które chcesz wyostrzyć w skutek czego na wierzch wychodzi warstwa, która jest pod spodem - pamiętaj, żeby używać pędzla o miękkich krawędziach.

Jeśli chcesz użyć maski - powielasz warstwę, tworzysz tzw. szybką maskę na warstwie, następnie upewniasz się, że pracujesz na warstwie, nakładasz filtr, następnie klikasz na maskę (pracujesz na masce) wybierasz pędzel o miękkich krawędziach i miejsca, które chcesz odkryć tj. z których chcesz zabrać rozmycie zamalowujesz kolorem czarnym.

A bez wątpienia najlepszym rozwiązaniem jest użycie tzw. inteligentnych filtrów - wybierasz swoją warstwę konwertujesz na inteligentny filtr , następnie nakładasz filt rozmycia i widzisz, że pod warstwą pojawił się spis użytych filtrów - najeżdżasz na ten prostokąt obok filtra gaussowskiego i klikasz na niego - następnie bierzesz czarny pędzel o miękich krawędziach i zamalowujesz to co chcesz odkryć tj. to co nie chcesz by było rozmyte. Ewentualnie, gdyby elementów nie rozmytych było więcej niż rozmytych to pracując na tej masce wypełnij ją kolorem czarnym, a następnie używając białego pędzla o miękkich krawędziach maluj obszary, które mają być rozmyte.

Inteligentne filtry działają właśnie na zasadzie maski - w razie czego pisz PW - pomogę. :slight_smile:

Jak chcesz mogę Ci podesłać mały poradnik do korekcji twarzy na zdjęciach w PS, daj tylko znać na prv.

YT twoim przyjacielem - http://www.youtube.com/results?search_q … etusz&aq=f