Rewolucyjne zmiany w systemie komentarzy DP - sprawdź!

Błędy w systemie komentarzy :slight_smile:

Dobra Clickbait udany :slight_smile: Witam w moim pierwszym wpisie blogowym.
Jako, że nie wiadomo czy i kiedy wróci możliwość blogowania postanowiłem zamieścić wpis tutaj :slight_smile:

Dodawanie n-liczby komentarzy

A więc zacznijmy od pytania jak działają komentarze na DP?

No aktualnie nie za dobrze. Pierwszym elementem plagi są pojawiające się komentarze, jakże wnoszące do tematu od anonimów. Poniżej przykład z artykułu o Cyberpunku. Po kliknięciu będzie powiększenie.


Więc jak widać po komentarzach typu “5u”, "7i|, “89”, które niezmiernie dużo wprowadzają do dyskusji (zwłaszcza zajętego miejsca) Moderacja starannie i selekcyjnie wybiera komentarze, które będą dla nas najbardziej interesujące - stąd czas oczekiwania na ich pojawienie się :slight_smile:

Nie martwcie się. Dla tych co lubią patrzeć jak świat płonie to jeszcze nie koniec :smiley: ale najpierw krótkie wtrącenie…

Możliwość zmiany oceny
Czy wiecie, że po dodaniu + czy - w komentarzu, nie da się go cofnąć lub zmienić? :slight_smile:
Jeżeli przez pomyłkę klikniecie lub będziecie chcieli zmienić zdanie powodzenia! :joy:

Które komentarze pojawiają się na głównej
Jeżeli się nie mylę są trzy warunki pojawienia się komentarza na głównej. Komentarz musi pochodzić z zarejestrowanego konta. Komentarz musi mieć największą liczbę +. Liczba komentarzy jest ograniczona do dwóch.

Wracając do meritum :slight_smile:

Dodawanie ocen… w nieskończoność

Zacznijmy od czegoś prostego, czy jest coś dziwnego w tym wpisie? :slight_smile:


W 6 godzin aż 542 polubienia :slight_smile: no no. Mocno wybija się ponad średnią.
Nie wspominając już o tak powszechnym tutaj poglądzie :joy:

Błąd w dodawaniu ocen nadal występuję jak patrze po ilościach plusów czy minusów :slight_smile:
Oraz cały czas ktoś się tym bawi (dodaje plusy/minusy).

Moderatorzy powinni na obecną chwilę zablokować możliwość dodawania ocen i komentarzy przez anonimów.

Dlaczego? Widzimy, że proces akceptacji komentarzy pozostawia wiele do życzenia + komentarz może dostać nieskończoną liczbę plusów?

Pytanie dla tych co dotrwali :slight_smile: Czy klikalibyście w link w komentarzach z 1200 plusami? Zwłaszcza, jeżeli komentarz pojawiłby się na głównej ?

Jeżeli nie to brawo wy :slight_smile: ale część by dała się złapać na taki atak phisingowy

Pytanie dodatkowe czy polygamia i DP korzystają z tego samego systemu i w związku z tym tam też jest powielony błąd? :slight_smile:

Oczywiście, że tak :+1:

Zamieszczenie tutaj wpisu ma przede wszystkim dwa powody. Pierwszy, żeby zwrócić uwagę na problem, bo inaczej portal się rozsypie :slight_smile: i drugi jako, że w portal jest w rozsypce i nie da się pisać blogów, to aby dodać wpis :joy:

@redakcja zakasała rękawy i wprowadziła w życie dobrze już znany i wielokrotnie wypraktykował sposób na problemy: nabrała wody w usta :wink:

1 polubienie

No i wzięłam, i kliknęłam :wink: Dawno tu nie byłam i patrząc na to jak to teraz wygląda - słusznie…

2 polubienia

194 komentarzy pod artykułem. Rano jak sprawdzałem, było 204, chwilę później 201. Komentarze magicznym cudem znikają. Ale spoko, bo redakcja zrobiła porządek z komentarzami pod tym konkretnym artykułem.

Słusznie zwróciłeś na to uwagę.
WP ma Dżesikę, która drobne słowo z kontekstu potrafi wychwycić i zablokować cały komentarz, ale jak widać po Twoim zrzucie, nie radzi sobie z 2/3/4-elementową sklejanką znaków.
Co do głosów 542/6=90,3/60=1,5 głosa na min. wybija się ponad średnią, ale nie widać, żeby było na porządku dziennym.

Co do anonimów, to moje prywatne zdanie jest takie, że nie powinno coś takiego istnieć, bo społeczność tworzą użytkownicy portalu, a nie jakieś anonimy.

Ja z komentowaniem sobie dałem spokój. Łatwiej coś skomentować jako anonim, bo często od razu przepuszcza niż jako zalogowany użytkownik.
Smutne, ale prawdziwe.

Powiem tyle, że API komentarzy jest tak zbudowane, że można ich zaspamować. Dlatego pozbycie się anonimów to jest jedyna słuszna opcja. Najlepsze i tak jest to, że takie losowe komentarze pojawiają się NATYCHMIAST po wysłaniu, bo są uwaga, uwaga: POST_MODERATION.

Niestety albo ten system warunków jest felerny, albo czegoś nie rozumiem. Widziałem na głównej już nie raz świeżo napisane komentarze np. moje. A były tam komentarze ze setkami plusów.

Gdyby tylko zbudowali to tak, żeby ukryć przed użytkownikiem oczywiste zapytania realizujące dodawanie plusów… hmmmm.

Mają dokładnie ten sam portal, pewnie admin portal też, to samo API komentarzy, przez to te same błędy, może jedną bazę… Plus jest to robota na kolanie. Pogratulować.

Kope lat … Dobrze że jesteś :wink:

Widzę, że teraz nie ma sensu komentować nic na portalu, bo żaden z moich komentarzy się nie pojawił… Brawo, brawo. Czyli jednak trzeba będzie usunąć konto…

Albo nie pojawia się komentarz, albo piszesz jako anon. Tego samego zdania jestem, że nie warto komentować już.

Nie da się usunąć konta.
Próbowałem i nic z tego nie wyszło.

Każde zmiany na tym portalu to cios w społeczność, która systematycznie znika i gdzieś się rozpływa.

Nic nie sugerują, bo to nie jest proste, ale jakby tak zbudować nowy portal blogowo-informacyjny na przekór DP, a raczej WP?

1 polubienie

Byłbyś w stanie coś takiego stworzyć, utrzymać? To chętnie dołączę.

nie znam twojego zdania na temat tych zdań ale sobie wyobrażam że są mało pozytywne,czy ty też jest brak powiadomień o przychodzącym komentarzu?
najlepiej zrobiliby jak by wrócili do starej poprzedniej wersji i ją ulepszyli

Jak widać bardzo rzadko. Czasem jeszcze zaglądnę na blogi, bo od większości postów na głównej oczy mi krwawią… Teraz nawet blogi padły :pensive:

Komentarze z setkami plusów były od niezalogowanych użytkowników więc się nie kwalifikowały :slight_smile: Co prawda po dyskusji w innym wątku było, że czasem zalogowanym użytkownikom DP wrzucało komentarze jako Anonimy :smiley:

Zapytanie zapytaniem, problem jest taki, że nie jest sprawdzane czy można dodać plus :slight_smile:

Na razie nic się nie zmieniło :), komentarze chyba są usuwane ręcznie, blogi nie działają, ocenianie nadal leży

Ja to już przestałem pisać komentarze na głównej i nie zapowiada się, bym wrócił do pisania komentarzy. Dość mam z tym cyrkiem.

Rzeczowe, merytoryczne komentarze zalogowanych użytkowników są blokowane. Wysmarowałem długi elaborat pod newsem o Ubuntu 21.04. I co? I nic. Nie ukazał się. Smutny koniec zacnej marki jaką były Dobre Programy. Zarazem tragikomedia, która swoim rozmachem przebiła “Albiclę”. Szkoda, naprawdę szkoda. Polecam blogi starepro i TeamQuest. Sporo ciekawych tekstów autorów którzy kiedyś pisywali na DP.

1 polubienie

E tam kto by chciał dodawać plusy lub minusy

i 10 minut później

Ja ogólnie przepraszam za takie posty, pewnie przez taki post jak ten zdjęli link do forum ze strony głównej :wink: wybaczcie :wink:

To też tak nie jest że mi jakoś specjalnie na tych komentarzach zależy, raczej to rozrywka. Cenię sobie opcję plusowania własnych komentarzy. Plusuję każdy ;D

Mi się “klikło” minusik i po ptokach, sam siebie zminusowałem a cofnąć nie mogę.