Rezygnacja z usług TP


(Dfhtsegr) #1

Witam rezygnuje z telefonu i Neostrady,na rzecz szybszego internetu radiowego z Voip. TP była mi wstanie zaproponować 2mb (mam słabą linię) do tego nielimitowany Voip z pakietem podstawowym TV za 104zł ,umowa na dwa lata,w pakiecie podstawowym jest większość kanałów z naziemnej telewizji cyfrowej,więc się nie zgodziłem.I tu moje pytanie ,bo zastanawiam się nad kupnem bramki Voip.Czy TP może po otrzymaniu rezygnacji,coś specjalnego dać,np: pakiet witaj HD w tej cenie 104zł,czy raczej podchodzą z ulgą do takich rezygnacji,i dalej proponują odgrzewane kotlety jak dla wszystkich.Jeśli ktoś miał podobną sytuację proszę o informację,bo mamy okres w którym są ceny promocyjne,i nie wiem czy się zaopatrzyć w bramkę VOIP oraz Router.Sama instalacja takiego internetu 5 GHZ z anteną i kablem będzie kosztowała 149zł (czy taka cena to dużo),chodzi mi jakie inni biorą ceny za taką instalację,sygnał mam mieć na Full,ładny widok na maszt nadawczy a odległość,niecały kilometr.


(Karolekc5) #2

Z moich doświadczeń i obserwacjo od TP raczej niczego po promocji nie wyciągniesz, co raku składam wypowiedzenie, w tym przedłożyłem 2 dni przed końcem (wypowiedzenia) nic to samo, a nawet co nie którzy konsultanci chcieli mi wcisnąć droższa opcje taka sama w sumie, z uzasadnieniem ze tej co ja chce to nie ma.

Ja tez mam radiówkę u siebie ale z tego co się dowiedziałem to, narzekają na nią, ci co sporo ściągają hehe

Także zobacz u kogoś kto ma jak to z nia jest u ciebie.


(Qba Lukaszczyk) #3

G. prawda.

Narzekać na radiówkę można ze względu na fatalne pingi.


(Dfhtsegr) #4

Dzięki za odpowiedzi,większy ping raczej mi nie będzie przeszkadzał.Bo nie gram przez internet,a internet będę miał pół doby 2mb,a pół 4mb.Przy czym z gwarancją prędkości,a do tego z VOIP koszt 10zł taniej miesięcznie niż podobny plan 2mb+VoIP w TP :smiley: .Tak ze przez te dwa lata koszty się zwrócą,niby mieli coś poprawiać,ale nadal mam tłumienie 45db.Z tego co widzę to sporo antenek radiowych w okolicy,kolega nie narzeka a nie odbiera sygnału z głównej bazy.Ja mam widok na główna bazę tej sieci ,zamiast wstawić szafę ONU.Pozostaną niedługo TP same słupy bez abonentów :stuck_out_tongue: .


(Qba Lukaszczyk) #5

Ja nie gram, a bardzo mi przeszkadza.


(Dfhtsegr) #6

sunbeam96 wiem jak za wysoki jest,to gorsze wczytywanie jest stron itp.Ale na http://www.speedtest.net/ mam 119ms oraz 1.52 Mb/s a kolega 135ms oraz 2.12 Mb/s.Więc dla mnie różnica raczej może nie być zauważalna.


(Tomas91) #7

Ja również mam internet radiowy 5 GHz i na pingi nie narzekam. Średnio około 35-40ms czasami mniej. Prędkość 2Mb a od godz. 23 4Mb, przy czym podczas zmiany prędkości o 23 przez 2 minuty spokojnie wyciągam 12-14Mb, więc możliwości na więcej są. Wracając do tematu za instalacje tej radiówki płaciłem 150zł (Ubiquiti Nanostation M5 loco + kabel), czyli tak samo jak u Ciebie. No i nie licz na to, że TP zaoferuje Ci coś lepszego.