Ricoh Aficio SG 3100SNw sterowniki

Witam mam problem znalezieniu sterowników do drukarki wielofunkcyjnej jak wyżej w temacie pod Ubuntu itp  Pisałem do producenta sprawie sterowników ale jeszcze nie dostałem odpowiedzi czy będą sterowniki pod Linuxa. Szukam już parę dni i jestem zmuszony zostać na Windows

Niestety, ale sterowników do tego modelu drukarki nie ma i nie będzie.  Spowodowane jest to tym, że model ten używa bardzo nietypowego języka opisu strony RPCS.  Dobrze zaimplementowanego w systemie MS Windows, ale już nie w Linuxie.   Czasami na forach zagranicznych jest  sugerowane użycie sterownika z tej strony.  Choć nie jest to  sterownik stricte do tej drukarki i nie zawsze działa prawidłowo. http://support.ricoh.com/bbv2/html/dr_ut_d/ipsio/model/isg_3100/isg_3100.htm?search_dl1=io-model-isg_3100-isg_3100_htm

 

 

Dzięki fakvat za pomoc pobierałem sterowniki z tej strony i nie działają prawidłowo drukowanie skanowanie pokazuje na wyświetlaczu drukarki  że drukuje lub skanuje ale nie ma efektów. Przy okazji drukarka ma tęż kiepski zasięg wifi na kablu działa wyśmienicie tylko szkoda że nie na Linuxie.