RightMark CPU Clock Utility - problem z napięciami

Witam.

Generalnie jestem zwolennikiem OC, dlatego wszystko co możliwe to podkręciłem w swoim sprzęcie. Często jednak korzystam z internetu, offica itp. aplikacji a do tego nie potrzeba maximum wydajności. W tym celu postanowiłem zainstalować sobie RightMark CPU Clock Utility - program, który pozwala dostosować automatycznie częstotliwość pracy, napięcia procesora itd.

Z racji tego, że nigdy wcześniej nie korzystałem z podobnych aplikacji mogłem oczywiście gdzieś popełnić błąd w ustawieniach a parametry ustawiałem intuicyjnie. Mój problem polega na tym, że wraz ze spadkiem (wzrostem) wartości mnożnika - nie zmieniają mi się napięcia na procesorze.

W samym programie w zakładce monitoring niby wszystko jest OK, ale za pomocą programów: CPU-Z, HWMonitor, EVEREST Ultimate Edition odczyty napięcia na procesorze pokazują stałą wartość (taką, jaką ustawiłem w BIOSie dla podkręconego procka - 1.35V)

Gdzie popełniłem błąd??

FOTO 1

FOTO 2

FOTO 3

FOTO 4

FOTO 5

Moje ustawienia w programie RM Clock:

  • w zakładce Management: bez zmian

  • w zakładce Profiles:

Index FID VID

0 x4 0.5500V

1 x4,5 0.6125V

3 x5,5 0.7250V

4 x6 0.7750V

6 x7 0.9000V

7 x7,5 0.9500V

9 x8,5 1.0750V

10 x9 1.1250V

11 x9,5 1.1750V

13 x10,5 1.3000V

14 x11 1.3500V

Nie wybrałem wszystkich ustawień mnożnika ze względu na zbyt wysokie taktowanie pamięci przy ich działaniu.

  • w zakładce Perfomance on demand (AC power) zaznczyłem kilka indeksów (np. 6,9,10,14)

Jeśli ustawię sobie profil Perfomance on demand - mnożnik zmienia się, ale napięcie jest stałe - tak przynajmniej pokazują CPU-Z itd. Przy niskim mnożniku może to doprowadzić do spalenia proca. Przypomnę, że w zakładce monitoring pokazuje zmienione napięcia…

z twojego podpisu wnioskuje, że masz procka amd, więc może spróbuj technologii Cool’n’Quiet?

…niestety przy podkręconym procku i podniesionym napięciu w BIOSie - nie można korzystać z funkcji Cool ‘n’ Quiet. Alternatywą tego są właśnie takie programy jak R ightMark CPU Clock Utility czy CrystalCPUID